У Верховній Раді 18.12.2019 р. зареєстровано Проект Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо встановлення спеціального податкового режиму".
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "На які банківські рахунки сплачувати штрафи та пеню по ЄСВ".
Зокрема, пропонується внести до ПКУ такі зміни, зокрема, спрощену систему оподаткування доповнити п’ятою групою ФОП спеціально для "стартапів". "Стартап" - новостворений суб’єкт господарювання (юридична особа або фізична особа - підприємець), який ще не визначився з формою оподаткування. П’ята група - "стартапи", які використовують винятково реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій, обсяг доходу яких впродовж перших дев’яти місяців діяльності не перевищує 300 000 грн.
Відсоткова ставка єдиного податку для платників п’ятої групи встановлюється у розмірі 0%. Для таких суб’єктів господарювання встановлюється пільговий період тривалістю дев’ять місяців із моменту державної реєстрації відповідного суб’єкта господарювання, впродовж якого вони звільнені від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податків та зборів, передбачених п. 297.1 ст. 297 ПКУ.
Втім, якщо дохід "стартапу" впродовж перших дев’яти місяців діяльності перевищить суму 300 000 грн, то така особа впродовж одного місяця повинна визначитися з формою оподаткування і перейти на неї. В іншому випадку такий суб’єкт господарювання автоматично переводиться на загальну систему оподаткування.
Після закінчення пільгового періоду (дев’ять місяців) "стартап" впродовж місяця повинен визначитись та перейти на одну з інших наявних форм оподаткування. В іншому випадку такого суб’єкта автоматично буде переведено на загальну систему оподаткування.
Зазначено, що одній і тій самій ФОП забороняється використовувати п’яту групу єдиного податку "стартап" два і більше разів. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку п’ятої групи є календарний квартал.
Крім цього, "стартапів» хочуть звільнити від сплати ЄСВ, відповідні зміни пропонують внести до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування".
За інформацією Вісника ДФСУ.