25 березня 2020, 9:00

ПСП: на що може розраховувати особа, яка одночасно отримує пенсію та зарплату?

ГУ ДПС у Дніпропетровській області

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що право платників податків на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги (далі - ПСП) та розміри ПСП визначені ст. 169 Податкового кодексу України (далі - ПКУ). 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Об’єкти оподаткування: ДПС оновила довідник".

Як зазначається, ПСП застосовується до нарахованого платнику податку на доходи фізичних осіб  місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати) (пп. 169.2.1 ст. 169 ПКУ). 

Платник ПДФО подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги (пп. 169.2.2 ст. 169 ПКУ). 

Разом з цим згідно з пп. 169.2.3 ст. 169 ПКУ ПСП не може бути застосована до: 

  • доходів платника ПДФО, інших ніж заробітна плата; 
  • заробітної плати, яку платник ПДФО протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад’юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету; 
  • доходу самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності. 

Так, з урахуванням зазначеного фізична особа, яка одночасно з доходами у вигляді пенсії з Пенсійного фонду України отримує доходи у вигляді заробітної плати, має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму ПСП за умови дотримання вимог пп. 169.1 ст. 169 ПКУ та подання роботодавцю заяви про застосування такої пільги.

Нагадаємо, перенесено ключові дати обов’язкового запровадження РРО.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати