06 квітня 2020, 17:21

Протидія незаконним заволодінням ТЗ: у Раді пропонують удосконалити законодавство

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №3301 від 03.04.2020 р. "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо удосконалення законодавства у сфері протидії незаконному заволодінню транспортним засобом".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Унормування процедури розгляду справ у КСУ: з'явився текст законопроекту".

Так, законопроект спрямований на удосконалення законодавства у сфері протидії незаконним заволодінням транспортними засобами.

Проектом передбачається внесення змін до статей 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом), 290 (знищення, підробка або заміна номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу) КК України та ст. 250 (проведення негласної слідчої (розшукової) дії до постановлення ухвали слідчого судді) Кримінального процесуального кодексу України.

Як зазначається, прийняття законопроекту забезпечить належну, повну кваліфікацію за вчинення відповідних діянь та усунення недоліків КК України, які дозволяють уникнення більш суворої кримінальної відповідальності за повторне вчинення незаконного заволодіння транспортним засобом або вчинення цього злочину у значному чи великому розмірах.

Як наслідок, вказане забезпечить правоохоронні органи більш ефективним правовим механізмом протидії незаконному заволодінню транспортними засобами, сприятиме ефективному захисту прав власників транспортних засобів, забезпечить більш дієвий захист відповідних майнових прав громадян.

Нагадаємо, утримання порушника ПДД у поліцейському авто може порушувати Конвенцію.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати