Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури разом зі слідчими СБУ та Національної поліції дослідили особливості застосування норм міжнародного гуманітарного права до переслідування злочинів проти довкілля під час збройного конфлікту. Про це повідомила пресслужба Офісу Генпрокурора.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Незаконно утримував трьох цивільних, двох з яких розстріляв: засуджено російського військового".
Як зазначається, тренінг було організовано за сприяння Truth Hounds та Project Expedite Justice. Він мав на меті розкрити практичні питання правової кваліфікації воєнних злочинів, пов’язаних зі шкодою довкіллю, стандарти доведення у цій категорії справ, особливості застосування норм Римського статуту МКС тощо.
Під час тренінгу були розглянуті актуальні приклади, пов’язані з російською агресією: експерти Truth Hounds та Project Expedite Justice розповіли, як наразі працюють над звітом щодо екологічних наслідків руйнування Каховської греблі.
Також учасники та експерти зупинилися на визначенні злочину екоциду, сформульованого незалежною групою міжнародних експертів, та відповідно до українського Кримінального кодексу, особливостях кваліфікації у сукупності кримінальних правопорушень за статтями про воєнний злочин та екоцид.
"Навчання було максимально практичним і прикладним, тому набуті знання прокурори та слідчі використовуватимуть у щоденній роботі, переслідуючи злочини держави-агресора", – зазначив радник Генерального прокурора Максим Попов.