09 червня 2023, 17:07

Програмою ЄС та Уряду з обміну ламп зможуть скористатися школи, садки та лікарні

Пресслужба Мінекономіки України

Міністерство економіки України проаналізувало попит із боку населення по програмі обміну ламп розжарювання на світлодіодні та зазначило, що безпосередня потреба домогосподарств вже майже задоволена. Тому найближчим часом стартує друга хвиля проєкту, яка розшириться на нові сегменти споживання, повідомила пресслужба Мінекономіки України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Дії з'явилась нова військова облігація".

Як зазначила перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко, це так само потреби населення, але тепер в закладах освіти та охорони здоров'я.

"Дякую усім українцям, які долучились до програми по обміну ламп, яка спрямована на зниження споживання електроенергії. Від початку старту програми 4 млн українців обміняли 20 млн лампочок. Але наша ціль – замінити близько 50 млн ламп розжарювання, щоб зменшити навантаження на енергетичну систему країни", – розповіла Юлія Свириденко.

У зв’язку з цим Мінекономіки проводить загальну комунікаційну кампанію з обласними військовими адміністраціями щодо можливості юридичних осіб, а саме керівників закладів охорони здоров’я та закладів освіти, для участі в Програмі. Громадяни, як і раніше, можуть обмінювати лампи за раніше затвердженою процедурою у тих відділеннях Укрпошти, які продовжують брати участь в програмі.

У програмі можуть взяти участь не тільки дитячі садки, школи, профтехучилища чи ВУЗи, а й спортивні та музичні школи, автошколи та будь-які інші заклади освіти. Також обміняти лампи зможуть будь-які поліклініки та лікарні, стоматологічні клініки, лабораторії та інші медичні заклади.

Кожна вищезгадана юридична особа отримала право обміняти:

  • по 3 лампи на 10 кв. м в аудиторіях, учительських, палатах, процедурних кімнатах;
  • по 2 лампи на 10 кв. м для місць загального користування.

Для обміну лампи необхідно буде попередньо відправити запит на потребу отримання LED ламп через портал Дія. Для цього потрібно:

  • авторизуватися на порталі Дія за допомогою КЕП юридичної особи;
  • перевірити інформацію щодо підприємства;
  • перейти в розділ "Послуги", вибрати "Обмін лампочок" та почати заповнення запиту на потребу;
  • вказати площу в калькуляторі, щоб побачити ліміт. І в межах ліміту вибрати кількість і типи ламп;
  • поставити відмітку про згоду здачі такої самої кількості ламп розжарювання;
  • вказати місцеперебування організації;
  • перевірити та підтвердити дані щодо сформованого запиту;
  • підписати запит на потребу КЕПом юридичної особи.

Після подання заявки протягом тижня представники "Укрпошти" зв’яжуться за вказаним номером телефона та нададуть подальші інструкції для отримання енергоощадних ламп. Отримувачі світлодіодних ламп будуть зобов'язані передати відповідну кількість ламп розжарювання до органів місцевого самоврядування з метою їх подальшої утилізації.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати