07 жовтня 2020, 13:01

Проект нової редакції закону про місцеві державні адміністрації незабаром буде зареєстрований у ВРУ

Прес-служба Мінрегіону України

У найближчі тижні будуть знайдені оптимальні варіанти вирішення деяких дискусійних питань і законопроект "Про місцеві державні адміністрації" буде зареєстрований у Верховній Раді, щоб народні депутати мали змогу розглянути його вже на пленарному тижні, який розпочнеться 20 жовтня.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "На які об’єкти будівництва в Києві не треба отримувати перелік обмежень".

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода, повідомляє прес-служба Мінрегіону.

Зазначається, що учасники робочої групи розглянули концептуальні пропозиції, закладені у нову редакцію Закону "Про місцеві державні адміністрації".

"Головне, що пропонує проект закону – це структуризацію повноважень місцевих держадміністрацій, виходячи з перспективи внесення змін до Конституції. Місцеві адміністрації виконуватимуть три основні функції: координуватимуть діяльність територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, забезпечуватимуть законність на території, а також і надалі, до внесення змін до Конституції, здійснюватимуть функції виконавчого органу обласних та районних рад. Крім цього районні державні адміністрації мають стати інституційно більш спроможними, тому доцільно в законі розмежувати їхні і обласних державних адміністрацій повноваження", – нагадав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Так, найбільшу дискусію учасників робочої групи викликало питання статусу голів місцевих державних адміністрацій. Експерти та представники асоціацій майже одностайно висловилися за те, щоб голови МДА були держслужбовцями, а не змінюватися щоразу при зміні Президента чи Уряду. На їхню думку, статус держслужбовців на цьому етапі реформи треба надати принаймні головам РДА та їх заступникам. Частина ж учасників вважала, що немає змісту змінювати алгоритм призначення голів МДА на перехідний період – до внесення змін до Конституції і перетворення МДА на органи префектурного типу.

Також дискусію викликало питання щодо того, де мають бути виписані повноваження МДА з забезпечення законності – у законі про місцеве самоврядування чи у законі про місцеві державні адміністрації. В робочій версії функція забезпечення законності виписана окремим розділом в законопроекті про про місцеве самоврядування, але було висловлено вагомі аргументи, що це має стати частиною закону про місцеві державні адміністрації.

Нагадаємо, Мінрегіон оновлює ДБН щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту.

https://decentralization.gov.ua/uploads/attachment/document/669/%D0%97%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BF%D1%80%D0%BE_%D0%9C%D0%94%D0%90_30.09.2020.docx
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати