28 квітня 2017, 12:28

Проект КАСУ – «за» та «проти»

27 квітня 2017 року відбувся круглий стіл на якому обговорювалися новели проекту Кодексу адміністративного судочинства України. Розповідаючи про новини проекту КАСУ заступник голови Вищого адміністративного суду України Михайло Смокович зазначив, що сьогоднішнє завдання правників – це забезпечення прав, свобод та законних інтересів людини. «Як член Конституційної комісії хочу сказати, що нами зроблено доволі таки прогресивні кроки, в сторону реформування судової влади, що стосуються деполітизації добору суддів. Верховна Рада усунута з цього процесу, що є великим плюсом» - відзначив пан Смокович. Станом на сьогодні ми маємо Вищу раду правосуддя за міжнародними стандартами, адміністративні суді на рівні, визначеному Конституцією України, в тому числі ми маємо досудове врегулювання спорів (можемо розвивати медіацію). Суддя також звернув увагу на необхідність примирення сторін і те, яку важливу роль відіграє медіація. «Під час розгляду справи в суді завжди буде переможений і переможець. І переможений буде завжди ображений на переможця, у тому числі й на суд», - зауважив пан Смокович. І саме тому рекомендував консолідувати суспільство. Суд має бути крайнім заходом вирішення конфлікту.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Оксана Епель під час доповіді зупинилася на деяких особливостях категорій спорів та зазначила, що хоче спробувати переконати Раду з питань судової реформи дослухатися та змінити інстанційну підсудність Великої палати, віддавши визначену категорію спорів в ч. 4 ст. 22 у проекті Кодексу, Київському апеляційному адміністративному суду. Cуддя зауважила, що до ч. 4 ст. 22 проекту Кодексу віднесені спори, які розглядає Верховний суд як суд першої інстанції – це встановлення ЦВК результатів виробів або всеукраїнського референдуму, позови про дострокове припинення повноважень народного депутата України, оскарження актів дії чи бездіяльності Верховної ради України, Президента України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії та Вищої кваліфікаційної комісії прокуратури. «Апеляційною інстанцією, як це зараз запропоновано новелами Кодексу, в цій категорії спорів буде виступати Велика палата Верховного суду», - зазначила пані Епель. «Разом з тим, на мою думку, це призведе до неможливості касаційного оскарження таких важливих для всієї країни спорів, а також буде суперечити положенням п. 8 ч. 2 ст. 129 Конституції України, яка є основним законом, що гарантує право кожного на апеляційне та касаційне оскарження», - зауважила суддя Київського апеляційного адміністративного суду.

Більш детальний матеріал читайте в найближчому номері «Юридичної Газети». 

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати