03 липня 2020, 17:20

Прийнято за основу законопроект про реабілітацію осіб з обмеженнями життєдіяльності

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України прийняла за основу Проект Закону № 3668 "Про реабілітацію осіб з обмеженнями життєдіяльності".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРУ звільнила голову Антимонопольного комітету України".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Зазначається, що законопроект розроблений для забезпечення побудови дієздатної та ефективної системи реабілітації у сфері охорони здоров’я в Україні.

Так, проект є новим цілісним законодавчим актом, який визначає правові, організаційні та економічні засади проведення реабілітації особи з обмеженнями життєдіяльності у сфері охорони здоров’я з метою досягнення та підтримання оптимального рівня функціонування у її середовищі. Прикінцевими та перехідними положеннями законопроекту вносяться зміни і доповнення до законів України "Основи законодавства України про охорону здоров’я", "Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні", "Про ліцензування видів господарської діяльності", "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення".

Законопроектом пропонується створення правового підґрунтя для побудови в Україні системи реабілітації, яка забезпечуватиме пацієнту отримання послуг з медичної реабілітації, що спрямовані на відновлення здоров’я хворого та недопущення інвалідності, починаючи з моменту виникнення проблеми зі здоров’ям до максимально можливого рівня відновлення функціонування, а не тільки після встановлення статусу інвалідності.

Зокрема, загальними принципами реабілітації визначено пацієнтоцентричність, цілеспрямованість, своєчасність, послідовність, безперервність та її функціональна спрямованість, надання якої розпочинатиметься безпосередньо в закладах охорони здоров’я із самого початку захворювання або травми.

Законопроектом пропонується регламентувати надання реабілітаційної допомоги з "реабілітації у сфері охорони здоров’я", визначивши засади її проведення на первинному, вторинному та третинному рівнях надання медичної допомоги, а також визначити порядок надання реабілітаційної допомоги в гострому, підгострому та довготривалому реабілітаційних періодах.

Також проектом пропонується введення нового виду господарської діяльності "реабілітаційна практика", яка потребує окремого ліцензування, ґрунтується на реабілітаційній стратегії охорони здоров’я та принципово відрізняється від господарської діяльності з "медичної практики", ліцензія з якої необхідна для укладання договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій між закладом охорони здоров’я та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення.

Нагадаємо, Рада прийняла закон щодо залучення педагогів та інтернів до надання меддопомоги.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати