27 квітня 2021, 18:17

Прийнято за основу законопроект про інформаційно-телекомунікаційну систему досудового розслідування

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Верховна Рада прийняла за основу законопроект "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Прийнято Закон про поетапне впровадження ЄСІТС"

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Згідно з ним, інформаційно-телекомунікаційна система досудового розслідування – це система, яка забезпечує створення, збирання, зберігання, пошук, оброблення і передачу матеріалів та інформації (відомостей) у кримінальному провадженні.

Систуму у роботі зможуть використовувати слідчий, дізнавач, прокурор, слідчий суддя, суд, захисник та інші учасники кримінального провадження.

У разі відсутності інтеграції системи, яка функціонує в суді відповідно до статті 35 цього Кодексу, з інформаційно-телекомунікаційною системою досудового розслідування, слідчий, дізнавач, прокурор подає до суду матеріали в паперовій формі та в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Міністр юстиції Денис Малюська зазначив, що частково (в частині взаємодії НАБУ-САП-ВАКС) така система вже готова до роботи і очікувала лише законодавчого врегулювання.

За його словами, перевагами системи є:
  • можливість отримати матеріали кримінального провадження в електронному вигляді та ознайомитися з ними у зручний час та спосіб;
  • усунення дискусій (і можливих зловживань) щодо того, чи не було внесено яких-небудь змін до матеріалів після ознайомлення з ними сторони захисту;
  • припинення «воєн» за матеріали окремих кримінальних проваджень між різними правоохоронними органами.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати