02 лютого 2023, 19:01

Припинено відставку чотирьох суддів через набрання законної сили обвинувальним вироком

Пресслужба ВРП

Вища рада правосуддя ухвалила рішення про припинення відставки чотирьох суддів у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком щодо кожного з них. Про це повідомила пресслужба ВРП.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРП уточнила пропозиції до проєкту постанови про затвердження антикорупційної програми".

Так, ст. 145 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" встановлено, що однією з підстав для припинення відставки судді є набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього за вчинення умисного злочину.

Зокрема, набрали законної сили вироки:

  • Млинівського районного суду Рівненської області щодо судді Ківерцівського районного суду Волинської області Івана Підгорного за вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 368 Кримінального кодексу України;
  • Вищого антикорупційного суду щодо судді Малиновського районного суду м. Одеси Олексія Бурана за вчинення злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України;
  • Вищого антикорупційного суду щодо судді Сєвєродонецького міського суду Луганської області Олени Горбатенко за вчинення злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України;
  • Вищого антикорупційного суду щодо судді Ковельського міськрайонного суду Волинської області Олега Василюка за вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 3692 Кримінального кодексу України.

Тому, відповідно до ст. 145 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та ст. 3 Закону України "Про Вищу раду правосуддя", ВРП вирішила припинити відставку суддів Івана Підгорного, Олексія Бурана, Олени Горбатенко, Олега Василюка зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком щодо них за вчинення умисного злочину.

Припинення відставки судді є підставою для припинення виплати щомісячного довічного грошового утримання, що було нараховано у зв’язку з відставкою.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати