23 листопада 2023, 11:50

Придбання житла з використанням житлового сертифіката: Комітет Ради підтримав законопроєкт

Пресслужба Апарату Верховної Ради України

Комітет Верховної Ради з питань правової політики розглянув на своєму засіданні законопроєкт про зміни щодо удосконалення правового регулювання питань, пов’язаних із забороною відчуження об’єктів нерухомого майна, придбаних (у тому числі проінвестованих/профінансованих) із використанням житлового сертифіката на придбання об’єкта житлової нерухомості (№10208). Про це повідомила пресслужба Апарату ВРУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Верховна Рада прийняла законопроєкт щодо удосконалення процедур суддівської кар’єри".

За підсумками розгляду ухвалено рішення рекомендувати Верховній Раді включити його до порядку денного десятої сесії та за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу з доопрацюванням положень відповідно до ч. 1 ст. 116 Регламенту Верховної Ради України та зі скороченням наполовину строку підготовки.

Законопроєктом пропонується внесення змін до законів України "Про нотаріат" і "Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України", згідно з якими передбачається:

  • можливість для отримувачів компенсації за пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна здійснити за рахунок кредитних коштів оплату різниці між фактичною вартістю житла, що ними придбавається з використанням житлового сертифіката, та вартістю, зазначеною у житловому сертифікаті;
  • передачі ними житла, придбаного з використанням житлового сертифіката, в іпотеку з подальшим обтяженням речових прав на такий об’єкт;
  • дострокового зняття заборони відчуження, накладеної при посвідченні договору про придбання житла з використанням житлового сертифіката, у разі звернення стягнення на житло, придбане з використанням житлового сертифіката.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати