14 листопада 2020, 9:05

Причиною відмови в реєстрації юросіб платниками ЄП може бути недотримання вимог заповнення заяви

Головне управління ДПС у м. Києві

Заступник начальника Головного управління ДПС у м. Києві Ельвіра Пруднікова зауважила, що при заповненні заяви про застосування спрощеної системи оподаткування (далі – Заява), платникам податків – юридичним особам, необхідно звернути увагу на правильне заповнення таких відомостей:


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


1) найменування суб'єкта господарювання;

2) код за ЄДРПОУ;

3) податкова адреса суб'єкта господарювання;

4) місце провадження господарської діяльності;

5) обрання суб'єктом господарювання виду/видів господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010;

6) обрання суб’єктом господарювання групи та ставки єдиного податку або зміни групи та ставки єдиного податку;

7) середньооблікова чисельність працівників юридичної особи;

8) дата (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування.

«Заява подається за новим зразком. Також до Заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування. Такі  форми затверджено наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019 № 308 «Про затвердження форм заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, розрахунку доходу за попередній календарний рік, запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку та витягу з реєстру платників єдиного податку», – зазначила Ельвіра Пруднікова.

Заступник начальника підкреслила, що Заява подається у терміни, які визначені пп. 298.1.2  та пп. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Податкового Кодексу України. Так, для переходу на спрощену систему оподаткування, Заяву необхідно подати не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Новостворені юридичні особи подають таку заяву протягом 10 днів з дня державної реєстрації.

Ельвіра Пруднікова звернула увагу, що порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування визначено ст. 298 Податкового кодексу України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати