31 липня 2020, 13:46

При наявності класичного РРО бізнес може за бажанням переходити на ПРРО, - Сергій Марченко

Урядовий портал

1 серпня 2020 року безкоштовне фіскальне рішення для програмного РРО стає доступним для повноцінного використання на добровільній основі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "РРО: які обов’язкові реквізити має містити фіскальний чек".

Про це повідомляє Урядовий портал.

"Завдяки плідній співпраці з бізнесом нам вдалось розробити та запустити "РРО в смартфоні". Програмний продукт є альтернативою традиційним касовим апаратам і встановити його можна на смартфон, планшет, комп’ютер чи інший пристрій, який має ОС Android або Windows. Найближчим часом буде запроваджено і ПРРО для iOS. Тобто, при наявності класичного РРО бізнес не має обов'язку переходити на програний продукт", - наголосив Міністр фінансів Сергій Марченко.

Зазначається, що і інші розробники зможуть випустити свій програмний продукт, яким зможуть користуватись суб’єкти господарювання, але лише за умови що він буде відповідати вимогам законодавства та технічним вимогам АРІ.

Так, Міністр звернув увагу, що запровадження програмного РРО є важливим кроком до детінізації економіки та спрощення умов ведення підприємницької діяльності. Програмне забезпечення "РРО в смартфоні" стане зручним і необтяжливим функціоналом для сумлінних платників податків.

Урядом та Мінфіном розроблено та затверджено всю необхідну нормативну базу для повноцінного користування програмними РРО.

Зокрема, змінами до податкового законодавства встановлено етапи масового запровадження РРО:

- з 1 серпня 2020 року - почнеться перший етап змін у законодавстві, спрямованих на детінізацію розрахунків в сфері торгівлі і послуг, - запроваджується можливість використання ПРРО, в тому числі й безкоштовного програмного продукту ДПС.

- з 1 січня 2021 року - другий етап - використання РРО для певних видів діяльності ІІ-IV груп фізичних осіб-підприємців стане обов’язковим.

- з 1 квітня 2021 року почнеться третій етап - застосування РРО (традиційних або програмних) стане обов'язковим для фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку 2, 3, 4 груп незалежно від видів діяльності.

"Реалізація таких змін в комплексі є не тільки важливою передумовою для детінізації економіки, забезпечення належного обліку фактично отриманих доходів, сплати податків до бюджету в повному обсязі, а й способом встановлення рівних конкурентних умов для сумлінних платників податків", - зазначив урядовець.

Нагадаємо, Уряд затвердив постанови про функціонування програмних РРО.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати