13 жовтня 2020, 13:15

Президент анонсував всенародне опитування в день виборів 25 жовтня

Сьогодні Президент України Володимир Зеленський на Facebоok сторінці оголосив про проведення в Україні всенародного опитування 25 жовтня 2020 року в день голосування на місцевих виборах щодо 5 невідомих питань.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "YouControl опублікував експертне досьє на кандидатів в мери".

Також про це на своїй сторінці в Facebоok написав Голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко. За його словами те, що заявляє Володимир Зеленський не відповідає Виборчому кодексу і навіть ще не ухваленому закону про всеукраїнський референдум.

"Сьогодні на FB сторінці Президента України В. Зеленського появився відеоролик, в якому він оголошує про проведення референдуму чи опитування 25 жовтня 2020 року в день гололосування на місцевих виборах щодо 5 невідомих питань", - ідеться у повідомленні.

Зокрема, Ігор Коліушко зауважив: "Всупереч 19 та 106 статтям Конституції України, і взагалі не посилаючись на Конституцію, В. Зеленський оголошує проведення референдуму чи опитування, на що немає жодних повноважень. Те, що заявляє В. Зеленський не відповідає Виборчому кодексу і навіть ще не ухваленому закону про всеукраїнський референдум у редакції його першого читання".

(для перегляду натисніть на зображення)

коліушко


В свою чергу Офіційне інтернет-представництво Президента України опублікувало повідомлення щодо президентської ініціативи з опитування суспільства 25 жовтня.

"Запропоноване Президентом загальнонаціональне опитування дасть можливість кожному громадянину висловитися про те, що справді важливо для нашого суспільства, щоб на рівні всієї держави можна було засвідчити суспільну думку без її корегування різними ангажованими "експертами" та політиками з понад 20-річним стажем маніпуляції народними очікуваннями. Тобто держава ставить прямі запитання суспільству та отримує прямі відповіді без посередників", - зауважили у Офісі Президента.

У відомстві також додали, що опитування, яке пропонується провести 25 жовтня, на відміну від референдуму, як це визначено для референдуму Конституцією, не матиме прямих юридичних наслідків. "Потреба у цій формі безпосередньої демократії зумовлена тим, що зміст політики у державі має визначати народ, а не виключно ті, хто має достатньо медійного впливу та грошей, щоб маніпулювати у своїх особистих інтересах враженням про суспільну думку. 25 жовтня ми дізнаємося про те, що насправді думає народ. А також поставимо ті запитання, які ніхто й ніколи не хотів ставити напряму своїм співгромадянам у нашій країні", - ідеться у повідомленні.

Нагадаємо, Президент підписав закон щодо процедури банкрутства.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати