Президент України Володимир Зеленський представив послам країн G7 та ЄС шляхи виходу з конституційної кризи та заявив, що до кінця року має бути відновлена кримінальна відповідальність за неправдиві відомості в деклараціях, повернені контрольні функції НАЗК і вирішене питання КСУ.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "КСУ: Робота Конституційного суду не заблокована і відновиться після одужання суддів".
Про це повідомляє Офіційне інтернет-представництво Президента України.
Зазначається, що Президент наголосив, що категорично не сприймає останні рішення КСУ.
"Я категорично не сприйняв нещодавнє рішення Конституційного Суду щодо скасування частини положень антикорупційного законодавства. Воно фактично "обнулило" всю систему боротьби з корупцією", – заявив Володимир Зеленський.
Він зазначив, що першочерговим завданням української влади було забезпечити безперервну діяльність антикорупційних органів та відновити роботу системи електронного декларування.
Глава держави нагадав, що нещодавно з цього питання мав детальну розмову з головою Венеціанської комісії Джанні Букіккіо, який запропонував експертизу комісії у цій складній ситуації.
Окремо Президент зауважив, що перед українською владою стоїть більш стратегічне завдання – реформа судової системи.
"Переконаний, що є нагальна потреба відновити довіру громадян України до судової системи. Саме зараз – найкращий час для реалізації судової реформи", – підкреслив він.
Глава держави розповів, що була поновлена робота Комісії з питань правової реформи при ОП, робота якої спрямована на реформування судової влади в Україні.
Також, за його словами, наразі проходять консультації з міжнародними партнерами щодо відповідних законодавчих ініціатив.
У свою чергу посли G7 наголосили, що підтримують зусилля Президента для реалізації судової реформи, яка є ключовим чинником для переходу України на новий рівень євроінтеграції. Також дипломати повністю підтримали швидку реакцію української влади на рішення Конституційного Суду України.
Сторони погодилися, що потрібно забезпечити процедуру чесного та прозорого відбору нових суддів КСУ.
Нагадаємо, Президент підписав закон про штрафи за відсутність маски у громадських місцях.