За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури ідентифіковано та заочно повідомлено про підозру нацгвардійцю армії рф. Про це повідомила пресслужба Офісу Генпрокурора.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Повідомлено про підозру двом учасникам "лнр", які катували цивільних та військовополонених".
Йому інкриміновано жорстоке поводження з цивільним населенням та інші порушення законів та звичаїв війни, а також пособництво в таких діях, що поєднані з умисним вбивством, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438, ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 438 КК України).
За даними слідства, підозрюваний під час окупації Херсона забезпечував нелегальне ув’язнення цивільних осіб, які утримувались у приміщенні ізолятора тимчасового тримання, де окупанти облаштували одну з катівень.
"В його обов’язки входило конвоювання ув’язнених на допити, під час яких їх катували. У червні 2022 року підозрюваний сприяв вбивству незаконно затриманого громадянина України. Як пособник злочину, він охороняв двері всередині камери, у той час, як інші російські військові закатовували потерпілого до смерті. Відносно двох з них матеріали виділено в окреме провадження та обвинувальний акт знаходиться на розгляді суду", – йдеться в повідомленні.
Досудове розслідування здійснюється ГУНП в Херсонській області.