29 травня 2024, 11:03

Посилення відповідальності під час мобілізації: зміни до закону "Про виконавче провадження"

Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку" від 11.04.2024 № 3633-IX внесено певні зміни до деяких законодавчих актів України, зокрема, до Закону України "Про виконавче провадження". Про це повідомило Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мобілізація: чого чекати? До чого готуватися?".

Згідно зі ст. 27 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", якщо громадянин добровільно протягом 10 календарних днів із дня вручення вимоги керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі ТЦК) про виконання обов’язку військовозобов’язаним, резервістом не виконав зазначеного у ній обов’язку, ТЦК звертається до суду в порядку, встановленому законом, з приводу тимчасового обмеження такого громадянина у праві керування транспортним засобом під час мобілізації на строк до виконання або відкликання такої вимоги.

Так, згідно з п. 4 ч. 2 ст. 5 Закону України "Про виконавче провадження" органи державної виконавчої служби здійснюють примусове виконання рішень, за якими стягувачами є органи військового управління.

В управлінні вказали, що постанова про відкриття виконавчого провадження з примусового виконання рішення суду про тимчасове обмеження громадянина України у праві керування транспортним засобом під час мобілізації згідно з ч. 13 ст. 26 Закону України "Про виконавче провадження" не пізніше наступного робочого дня з дня її винесення надсилається органам Національної поліції України для застосування до особи тимчасового обмеження у праві керування транспортним засобом під час мобілізації.

Також згідно із п. 21 ч. 1 ст. 39 Закону України "Про виконавче провадження" виконавче провадження підлягає закінченню у разі виконання або відкликання вимоги територіального центру комплектування та соціальної підтримки відповідно до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", скасування рішення суду про тимчасове обмеження громадянина України у праві керування транспортним засобом під час мобілізації, якщо виконавче провадження було розпочато за таким рішенням.

Крім цього, на підставі ч. 6 ст. 39 закону "Про виконавче провадження" постанова про закінчення виконавчого провадження з підстав, передбачених п. 21 ч. 1 ст. 39 Закону України "Про виконавче провадження", не пізніше наступного робочого дня з дня її винесення надсилається органам Нацполіції для припинення застосування до особи тимчасового обмеження у праві керування транспортним засобом під час мобілізації.

Відповідно до Сімейного кодексу України аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини, а також одним із гарантованих законом джерел її існування. Так, наявність в особи заборгованості за виконавчим документом про стягнення періодичних платежів більше ніж три місяці є підставою для внесення відомостей щодо неї до Єдиного реєстру боржників. Ці дані доступні на офіційному вебсайті Міністерства юстиції України.

Згідно з новими змінами до закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" будуть підлягати призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, що мають заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці (п. 3 ч. 1 ст. 23).

Більше інформації про зміни можна знайти за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати