02 квітня 2021, 10:04

Порядок обліку платників податків і зборів змінено

Прес-служба ДПС

19.03.2021 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 08.02.2021 № 62 «Про затвердження  Змін до Порядку обліку платників податків і зборів» (далі – Наказ № 62).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "З 1 квітня НБУ вводить новий порядок ліцензування торгівлі валютними цінностями"

Про це повідомляє прес-служба ДПС.

Наказом №62 внесено зміни до процедур взяття на облік у контролюючих органах іноземних юридичних компаній, які в Україні:

  • здійснюють діяльність через відокремлені підрозділи та постійні представництва;
  • придбають нерухоме майно або отримують майнові права на таке майно;
  • відкривають рахунки в банках України.

Відтепер основним місцем обліку нерезидента є контролюючий орган, в якому нерезидент зареєстрований платником податку на прибуток, а у разі відсутності такої реєстрації – контролюючий орган, в якому нерезидента взято на облік за правилом першої події.

Окрім цього, замість форми заяви про реєстрацію постійного представництва нерезидента в Україні як платника податку на прибуток (форма № 1-РПП) впроваджено форму заяви про взяття на облік нерезидента або його відокремленого підрозділу (форма № 1-ОПН).

Також викладено у новій редакції розділ V Порядку:

  • щодо порядку взяття на облік та реєстрації нерезидента платником податку на прибуток у контролюючих органах;
  • щодо процедури зняття з обліку нерезидента як платника податку на прибуток у зв’язку з припиненням нерезидентом господарської діяльності.

Доповнено перелік підстав для зняття з обліку в контролюючих органах фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати