Розпочався воркшоп для організацій громадянського суспільства щодо надання послуг соціального супроводу військових та їхніх родин. Йдеться про пілотний проєкт Міністерства соціальної політики у співпраці з Міністерством оборони, повідомила пресслужба Мінсоцполітики.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "АМКУ схвалено проєкт змін до Положення про концентрацію".
У меєах ініціативи до кінця року військовослужбовці п’яти підрозділів та їхні родини зможуть отримати соціальну послугу, яка містить низку заходів, спрямованих на розв'язання цивільних питань.
"Пілотний проєкт із соціального супроводу – це запровадження нової моделі взаємодії між військовими, надавачами соціальних послуг та державою. Ми докорінно змінюємо власне саму філософію надання соціальних послуг військовим та їхнім родинам. Щоб кожен військовий чи військова могли бути впевнений, що поки вони захищають нас, держава допомагає із вирішенням цивільних питань, що вони не лишаються сам на сам зі своїми проблемами", – наголосила заступниця міністра соціальної політики Уляна Токарєва.
Ключова тема навчання – мета впровадження послуги соціального супроводу, її зміст та налагодження процесу надання послуги. Крім цього, програма охоплює:
-
інструменти реагування на потреби родини військового;
-
як сформувати покроковий план вирішення запитів від членів сім'ї про підтримку та консультації;
-
найбільш важливі для військових та їх родин соціальні питання;
-
робочі алгоритми кейс-менеджменту в наданні допомоги родинам;
-
програми сімейного консультування, психологічної підтримки та державні гарантії;
-
систему взаємодії представників ЗСУ та надавачів соціальних послуг.
У міністерстві вказали, що на початку жовтня Кабінет Міністрів затвердив початок пілотного проєкту з надання послуги соціального супроводу для військових та членів їх родин на базі підрозділів ЗСУ. У наступному році заплановано приєднання до проєкту до 35 військових частин.
Головне завдання проєкту – забезпечити підтримку у цивільних питаннях для військових та їх родин, починаючи від етапу мобілізації. Загалом, йдеться про понад 10 різних заходів для учасників пілоту. Забезпечувати надання послуг зможуть, організації громадянського суспільства, які відповідають встановленим критеріям. Зокрема, йдеться про наступні заходи:
-
допомогу і супровід військового на етапах призову, під час мобілізації та на етапі звільнення з такої служби, що спрямовані на його адаптацію до умов військової служби та до цивільного життя;
-
допомогу в оформленні необхідних документів
-
інформуванню щодо соціального захисту, охорони здоров’я, освіти, отримання безоплатної правничої допомоги через мережу центрів з надання безоплатної правничої допомоги;
-
консультації щодо надання психосоціальної підтримки;
-
консультації щодо зміцнення сім’ї військовослужбовця, підвищення стійкості стосунків/особливостей взаємодії з партнерами та дітьми під час проходження військової служби та після звільнення з такої служби;
-
представництво інтересів в державних органах, місцевого самоврядування, інших установах, зокрема з метою сприяння в отриманні інших послуг і консультацій/допомоги фахівців відповідно до виявлених потреб.