23 квітня 2020, 17:14

Пом’якшено умови отримання допомоги безробітними, звільненими за власним бажанням

Державна служба зайнятості

Соціальна підтримка безробітних посилюється. Так, громадяни, які були звільнені з останнього місця роботи в період карантину (починаючи з 12.03.2020 року) за власним бажанням і стали на облік в державній службі зайнятості, отримуватимуть допомогу по безробіттю з першого дня набуття статусу безробітного. Тобто, на період карантину правило про відкладення виплати допомоги по безробіттю для звільнених за власним бажанням застосовуватися не буде.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мінімальну допомогу по безробіттю підвищено до 1000 грн".

Про це інформує Державна служба зайнятості.

Зазначається, що у зв'язку з набуттям чинності 18 квітня 2020 року Закону України про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" від 13.04.2020 № 553-IX, внесено зміни до "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття". Змінами визначено, що на період карантину для осіб, які звільнилися з роботи за власним бажанням, не будуть застосовуватися вимоги щодо відкладення виплати допомоги по безробіттю строком до 90 днів. При цьому загальна тривалість виплат допомоги по безробіттю для таких осіб не може перевищувати 270 календарних днів.

"За нинішніх реалій для багатьох громадян звільнення за власним бажанням стало єдиним можливим рішенням в умовах припинення діяльності підприємств з об’єктивних причин. Тому виплата допомоги по безробіттю, сподіваюсь, допоможе цим людям пережити карантин та повернутись на робочі місця. Також зазначаємо, що в базі даних служби зайнятості станом на сьогодні є понад 50 тисяч вакансій, які ми готові запропонувати безробітним", – заявила заступник директора Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк.

У ДСЗ звернули увагу, що якщо людина звільнилася з попереднього місця роботи за власним бажанням саме в період карантину і вже зареєструвалася в службі зайнятості, не потрібно подавати жодних додаткових документів. Нарахування допомоги відбудеться автоматично. 

Нагадаємо, в Україні хочуть впровадити єдину держсистему моніторингу оплати за комунальні послуги.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати