11 жовтня 2022, 15:39

Плануємо запропонувати для всіх країн єдину модель законодавчого механізму позбавлення права власності рф, — Руслан Стефанчук

Пресслужба Апарату Верховної Ради України

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук в ефірі національного телемарафону «UA разом» розповів про єдину модель законодавства щодо притягнення рф до відповідальності.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Україна припиняє експорт електроенергії через російські ракетні обстріли енергетичних об’єктів"

Про це повідомляє пресслужба Апарату Верховної Ради України.

Він зауважив, що деякі країни вже прийняли відповідні законодавчі акти і запропонували такий механізм, зокрема і Україна. Але  для того, щоб притягнути росію до повної відповідальності та примусити її виплатити відповідні репарації, має бути напрацьований єдиний підхід для усіх країн.

«Ми плануємо запропонувати єдину універсальну модель, яка, по-перше, зніме питання імунітету рф як держави, оскільки вона є державою-терористом і  не повинна підлягати під міжнародний державний імунітет. І друге — забезпечити чіткий і прозорий механізм позбавлення власності», — розповів Голова українського Парламенту.

За його словами, фінальна формула такого підходу має бути імплементована в парламентах усіх країн.

«Вона має виходити з того, що потрібна законодавча підстава позбавлення права власності рф, як держави, попри її імунітет. І кожного росіянина, як представника держави-терориста», — пояснив механізм Руслан Стефанчук, додавши, що Парламент минулого тижня ухвалив великий і потужний закон, спрямований на виведення окремих російських банків з банківського поля України шляхом націоналізації.

«Так буде і по інших бізнесах. Зокрема, РНБО прийняла велику кількість рішень, які також будуть імплементовані на одному з найближчих засідань Парламенту з тим, щоб отримати законодавче підґрунтя для націоналізації російських активів», — зазначив Голова Верховної Ради України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати