03 листопада 2023, 12:16

Підтримка космічної програми в закладах вищої освіти: що вирішив Уряд

Пресслужба МОН України

20 жовтня 2023 року Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження "Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству освіти і науки на 2023 рік". Про це повідомила пресслужба МОН України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "МОН: Працівники закладів освіти повинні спілкуватися українською в робочий час".

Рішення передбачає, зокрема, що 5,2 мільйона гривень виділять на програму "Підтримка пріоритетних напрямів наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок у закладах вищої освіти", а саме на те, щоб завершити розроблення студентського наносупутника PolyITAN-12U в межах розвитку космічної програми Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського.

"Це перший український наносупутник формату 12U (тобто такий, що складається з 12 модулів – "кубиків"). Його розробили українські науковці, інженери та студенти Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського за підтримки МОН та Державного космічного агентства України. Створення супутника на базі технічного університету дозволяє реалізувати повний цикл проєктування, виготовлення та випробування космічних апаратів класу "нано" в Україні"– йдеться в повідомленні.

Космічний апарат розробили, щоб дистанційно досліджувати поверхню Землі за допомогою оптичної системи середньої просторової розрізненості. Супутник також тестуватиме радіопередавачі та антени космічного зв’язку різних діапазонів.

Планується, що наносупутник виведуть на орбіту у 2024 році. Для цього вже зараз проводиться системна робота з вирішення всіх технічних, логістичних і організаційних завдань.

У МОН повідомили, що після успішного проведення місії університетська космічна програма розвиватиметься також на базі інших технічних українських ЗВО, що стане важливим поштовхом у підготовленні висококваліфікованих фахівців у сфері космічних технологій.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати