16 березня 2021, 15:36

Перше розміщення акцій футбольного клубу на біржі України

ПАТ «РНК Верес» (далі – ФК «Верес») планує залучити не менш, як 50 млн грн через продаж своїх акцій на фондовій біржі ПФТС – це перше в історії України IPO футбольного клубу. Про це сьогодні говорили на відповідній прес-конференції.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Розпочав презентацію проєкту Генеральний директор інвестиційної компанії Concorde Capital Ігор Мазепа. Він зазначив, що робота щодо залучення інвестицій у акції ФК «Верес» тільки розпочинається. Наразі емісія простих іменних акцій складає 500 тис. та має номінал 100 грн. Розміщення буде проводитися з 12 квітня 2021 по 1 березня 2022 року. Зниження ставок по депозитам може створити тренд інвестування коштів саме у такі акції. Підсилити таку тенденцію здатне спрощення та діджиталізація процесу інвестування.

Президент ФК «Верес» Іван Надєїн зазначив, що процес виходу на біржу зайняв близько півтора роки та часом мав складнощі щодо реєстрації публічного акціонерного товариства та проспекту емісії акцій.

Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі – НКЦПФР) Руслан Магомедов наголосив, що дане IPO проведене після імплементації Prospectus Directive і є надзвичайно важливим кроком до перезавантаження процесу investment relationship в Україні. «На прикладі цього IPO НКЦПФР як регулятор може доступно пояснити інвесторам, емітентам, біржам, торговцям та професійним учасникам для чого взагалі потрібен фондовий ринок в Україні. Завдання регулятора полягає у тому, щоб забезпечити максимально прозорі, зручні та доступні механізми співпраці емітентів та інвесторів, відділивши чесних підприємців від шахраїв», - підкреслив він.

Член НКЦПФР Максим Лібанов розповів про етапи процесу випуску першого внутрішнього IPO в Україні. «Затвердження документу по проспекту акцій ФК «Верес» абсолютно відповідає всім європейським стандартам випуску IPO та документам щодо випуску акцій провідних клубів англійської футбольної прем’єр Ліги. Це дасть можливість пересічному інвестору прийняти виважене інвестиційне рішення. Вимоги по документу, що затверджує проспект акцій, буде зберігатись і щодо наступних емітентів», - зазначив спікер.

На питання про те, чи можна очікувати виходу на IPO великих українських компаній та їх перспектив, Іван Мазепа зазначив, що наразі серед таких компаній популярним є вихід на західні фондові біржі, проте, як оцінка акцій національних компаній на українських фондових біржах, так і капіталізація таких компаній буде значно вища. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати