Відомство США з патентів і товарних знаків (USPTO) 4 травня ц.р. представило нову платформу для ринку інтелектуальної власності (IP), «Патенти 4 партнерства» («Patents 4 Partnership) для надання громадськості зручного для пошуку сховища патентів і опублікованих заявок на патенти, пов'язаних з ними, до пандемії COVID-19, яка вказана як доступна для ліцензування. Нова платформа буде сприяти добровільному ліцензуванню і комерціалізації інновацій в різних ключових технологіях і допоможе поширювати цінну патентну інформацію.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Як зазначив президент США Дональд Трамп в своїй Прокламації, присвяченій Всесвітньому Дню інтелектуальної власності 2020 р.: «Важливість інтелектуальної власності ніколи не була більш очевидною, ніж зараз, оскільки ми продовжуємо постійну боротьбу з коронавірусом».
Патенти 4 Партнерства можуть внести свій вклад в цю боротьбу, допомагаючи виводити на ринок нові продукти і технології для профілактики, лікування та діагностики COVID-19. В майбутньому платформа може бути розширена для включення інших технологій.
«Patents 4 Partnership - це місце зустрічі, яке дозволяє власникам патентів, які хочуть ліцензувати свої права на інтелектуальну власність, спілкуватися з приватними особами та підприємствами, які можуть перетворити ці права в рішення для нашого здоров'я і благополуччя, - сказав Андрій Янку, заступник міністра торгівлі і директор USPTO. - Спочатку акцентуючи увагу на COVID-19, платформа показує, як інновації можуть внести вклад в реакцію країни на цю критичну ситуацію в галузі охорони здоров'я».
Патенти 4 Партнерства дозволяють користувачам шукати і сортувати інформацію різними способами, в тому числі за ключовими словами, іменем винахідника, правонаступника і датою випуску. При запуску його вміст було взято з різних відкритих джерел, включаючи USPTO, Федеральний лабораторний консорціум з передачі технологій (FLC Business), інноваційний ринок AUTM (AIM), університети і ряд федеральних агентств, включаючи Національні інститути охорони здоров'я, Міністерство енергетики, Національне управління з аеронавтики і дослідженню космічного простору, Управління з контролю за продуктами і ліками, Центри з контролю і профілактиці захворювань, Міністерство оборони і бази даних Міністерства у справах вітер нов.
Користувачам пропонується залишати коментарі за посиланням, зазначеному на головній сторінці платформи. Власникам інтелектуальної власності пропонується подати додаткові технології, які, на їхню думку, пов'язані з кризою COVID-19
Прискорена експертиза патентних заявок, пов'язаних з COVID-19
Відомство США з патентів і товарних знаків (ВПТЗ США) 8 травня ц.р. оголосило про нову пілотну програму пріоритетних експертиз COVID-19. В рамках цієї програми ВПТЗ США буде задовольняти запити на проведення пріоритетної експертизи заявникам на отримання патенту, які мають право на отримання статусу малої або мікроорганізаціі, без сплати типових зборів, пов'язаних з іншою пріоритетною експертизою. Крім цього, ВПТЗ США буде прагнути досягти остаточного рішення за заявками в цій програмі впродовж шести місяців, якщо заявники будуть оперативно реагувати на повідомлення ВПТЗ США.
«Незалежні винахідники і малі підприємства часто визначають ситуацію, коли мова йде про передові інновації та зростання нашої економіки, - сказав Андрій Янку. - Вони також найбільше потребують допомоги, коли ми боремося з цією пандемією. Прискорена експертиза патентних заявок, пов'язаних з COVID-19, без додаткових зборів дозволить таким новаторам швидше виводити на ринок важливі і, можливо, рятуючі життя засоби».
Щоб претендувати на участь у новій програмі, патентні заявки повинні охоплювати продукт або процес, який підлягає затвердженню Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) для використання в профілактиці і / або лікуванні COVID-19.
Бюро реєстрації авторських прав США випустило тимчасові правила реєстрації захищених тестів, які адмініструються в режимі онлайн.
Бюро реєстрації авторських прав США (The US Copyright Office) 8 травня опублікувало тимчасові правила в Федеральному реєстрі, згідно з якими певні тести, проведені в режимі онлайн, можуть бути зареєстровані як безпечні тести, щоб усунути збій, викликаний пандемією COVID-19, через яку багато тестів проводилися віддалено, а не в певних центрах тестування.
Бюро реєстрації авторських прав США видає тимчасові правила, які вносять поправки в свої правила, що регулюють реєстрацію заяв про авторські права в безпечні тести з метою усунення порушень, викликаних пандемією COVID-19. Бюро стало відомо, що деякі випробування, які зазвичай можуть претендувати на реєстрацію в якості безпечних тестів, можуть не підходити для цього варіанту, оскільки в даний час вони проводяться віддалено, а не в певних центрах тестування. Тимчасові правила дозволяють іншим чином розглядати тести, які проводяться в режимі онлайн під час надзвичайної ситуації в країні, кваліфікуватися як безпечні тести, за умови, що адміністратор тестів застосовує достатні заходи безпеки. Крім цього, Бюро запитує громадську думку про технологічні вимоги, необхідні для розгляду заявок на безпечні випробування за допомогою безпечної телеконференції. Нарешті, Бюро оголошує про свій намір видати керівні принципи, відповідно до яких сторони можуть запитувати зустрічі з Бюро в односторонньому порядку в ході цього розгляду.
Джерела
USPTO announces COVID-19 Prioritized Examination Pilot Program for small and micro entities
LIBRARY OF CONGRESS U.S. Copyright Office 37 CFR Part 202 [Docket No. 2017–8] Secure Tests