17 вересня 2020, 18:34

Палять траву: куди звертатись?

Інфографіка Держекоінспекції

Прес-служба Держекоінспекції України

Цьогоріч площа лісових пожеж порівняно з минулим роком збільшилась у 40 разів. Одна з основних причин - спалювання сухої трави та опалого листя. Державна екологічна інспекція протягом цього року склала 765 протоколів за фактами самовільного випалювання рослинності.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Держекоінспекцію реформують відповідно до законодавчих норм ЄС".

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

"Цього року в Україні кількість пожеж в екосистемах у порівнянні з 2019 роком зросла в 40 разів! Це наслідок не тільки глобального потепління і температурних рекордів, які зумовлюють пожежі на більших територіях. Причина і у тому, що українці дуже люблять займатись спалюванням трави", - написав Андрій Мальований.

Зокрема, за цей рік Держекоінспекція склала 765 протоколів за фактами самовільного випалювання трави. З дрібних вогнищ, які люди розводять задля розваги, зростають такі потужні пожежі, як в Чорнобилі та на Луганщині.

Однак громадяни можуть упередити масштабні пожежі, якщо стали свідками спалювання трави. Для цього вони мають звернутися до Державної екологічної інспекції.

Попередити Державну екологічну інспекцію про порушення можна кількома способами:

1) Письмово:

- написати листа на електронну адресу інспекції;

- надіслати лист звичайною поштою до регіонального органу ДЕІ або в центральний апарат.

У зверненнях має бути вказане прізвище, ім’я, по-батькові, місце проживання заявника, суть питання, пропозиції та вимоги стосовно нього. Звернення має містити підпис заявника і дату.

2) Зателефонувати на гарячу лінію Держекоінспекції за номером (044) 521 20 38;

3) Відвідати прийом громадян і розповісти про проблему.

Також нагадується, що у квітні цього року Верховна Рада підвищила штрафи за випалювання трави. На сьогоднішній день вони становлять:

- 3 - 5 тисяч гривень для населення;

- 15-20 тисяч гривень для посадовців;

Також підвищені штрафи за підпал трави у природно-заповідному фонді: до 12 тисяч гривень для громадян і до 30 тисяч гривень для посадовців.

На інфографіці нижче - шляхи, як ви можете комунікувати з Держекоінспекцією та повідомляти про порушення.

(Для перегляду натисніть на зображення)

119771296_168853624855929_8859499912073449855_o 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати