09 липня 2020, 15:30

Овідіопольський районний суд узагальнив практику розгляду справ щодо домашнього насильства

Прес-служба Овідіопольського районного суду Одеської області

За I півріччя 2020 р. Овідіопольським районним судом Одеської області розглянуто 112 справ про адміністративне правопорушення, пов’язані з домашнім насильством (ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення - вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Суддів ВАКС обиратимуть на два роки з можливістю переобрання: опубліковано закон".

Про це повідомляє прес-служба Овідіопольського районного суду Одеської області.

Так, домашнім насильством являється насильство, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

За санкцією ст. 173-2 КУпАП України вчинення домашнього насильства тягне за собою накладення штрафу або адміністративний арешт на строк до семи діб. В окремих випадках передбачена кримінальна відповідальність за цей вид злочинів.

Як зазначається, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 173-2 КУпАП, розглядаються впродовж доби (ч. 2 ст. 277 КУпАП). За результатами розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173-2 КУпАП, суд (суддя) ви­носить постанову у справі:

  • про накладення адміністративного стягнення;
  • про застосування заходів впливу,
  • про закриття справи.

У більшості випадків домашнє насильство вчиняють чоловіки, а потерпілими від правопорушення, як правило є жінки, діти та люди похилого віку.

З 1 січня по 30 червня 2020 р. судом визнано винними та притягнено до адміністративної відповідальності за даною категорією справ 67 осіб та призначені покарання у вигляді:

- до 60 осіб було накладено адміністративне стягнення загальною сумою 11 271 гривень, з яких у добровільному порядку сплачено 3400 грн;

- до 2 осіб застосовано громадські роботи загальною тривалістю 120 годин;

- до 5 осіб застосовано адміністративний арешт загальним строком 29 днів;

- 45 справ закрито, із них у зв’язку із збігом строку притягнення до адміністративної відповідальності - 34, відсутністю події і складу адміністративного правопорушення – 8, звільненням від адміністративної відповідальності при малозначності правопорушення - 1;

Читайте також: "КЦС ВС вказав на умови застосування ст. 625 ЦК України щодо невиконання грошового зобов’язання".

- 10 справ повернуто судом для належного оформлення до Овідіопольського ВП ГУПН в Одеській області.

Також кожному з них прийдеться сплатити судовий збір в дохід держави в розмірі 420,40 грн.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати