17 травня 2024, 10:56

Особисте розпорядження військовослужбовця про одноразову посмертну грошову допомогу: Кабмін ухвалив постанову

14 травня Кабмін ухвалив постанову № 550, що визначає механізм та строки передачі військовослужбовцем оригіналу особистого розпорядження, складеного на випадок своєї загибелі (смерті), про виплату одноразової грошової допомоги особі (особам) за його вибором.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Особисте розпорядження складається письмово в довільній формі із зазначенням:

  • військового звання,
  • прізвища, імені та по батькові (за наявності),
  • дати народження,
  • місця проживання чи перебування (реєстрації місця проживання),
  • реєстраційного номера облікової картки платника податків військовослужбовця, військовозобов’язаного або резервіста, який призваний на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, 
  • місця і часу складення особистого розпорядження.

В особистому розпорядженні обов’язково зазначаються частки належної до виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), а також особи, яким здійснюватимуться такі виплати.

Також можуть зазначатися відомості щодо територіального центру комплектування та соціальної підтримки, яким призваний/прийнятий на військову службу військовослужбовець, або номер військової частини, в якій він проходить військову службу, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти.

Особисте розпорядження повинно бути особисто підписане військовослужбовцем, що його складав. Справжність підпису на особистому розпорядженні засвідчує командир військової частини або нотаріус.

У разі складення особистого розпорядження військовослужбовцем СБУ справжність підпису на особистому розпорядженні засвідчує начальник (керівник) підрозділу Центрального управління, регіонального органу, закладу, установи СБУ, штабу Антитерористичного центру при СБУ або нотаріус, а у разі складення військовослужбовцем іншого органу або військового формування, крім Збройних Сил, зазначеного у підпункті 1 пункту 1 статті 3 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, — командир/керівник підрозділу органу (служби, військового формування) або нотаріус.

Оригінал особистого розпорядження передається  командиру військової частини, командиру/керівнику підрозділу органу (служби, військового формування) в день засвідчення на ньому справжності підпису або в десятиденний строк з дня засвідчення підпису (у разі засвідчення справжності підпису на особистому розпорядженні нотаріусом), про що робиться відповідний запис на копії особистого розпорядження. Копія особистого розпорядження зберігається у його автора.

Після засвідчення справжності підпису оригінал особистого розпорядження:

  • передається командиром військової частини, командиром/керівником підрозділу органу (служби, військового формування) до служби діловодства (канцелярії) військової частини,
  • реєструється в установленому порядку,
  • надсилається для зберігання до територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
  • долучається до особової справи військовослужбовця СБУ, іншого органу або військового формування, крім Збройних Сил.

Особам, яким під час виконання службових обов’язків став відомий зміст особистого розпорядження, заборонено розголошувати зміст особистого розпорядження до встановлення факту загибелі (смерті) військовослужбовця.

Оригінал особистого розпорядження військовослужбовця надсилається до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у конверті (пакуванні) засобами фельд’єгерського зв’язку, поштового зв’язку або в іншій спосіб, що унеможливлює вільний доступ до інформації, яка міститься в особистому розпорядженні. 

У разі скасування особистого розпорядження або складення нового особистого розпорядження військовослужбовець подає командиру військової частини, командиру/керівнику підрозділу органу (служби, військового формування) за місцем проходження служби відповідний рапорт або нове особисте розпорядження.

Протягом п’яти робочих днів після надходження відповідного рапорту або нового особистого розпорядження:

  • командир військової частини повідомляє керівнику територіального центру комплектування та соціальної підтримки про скасування особистого розпорядження або забезпечує надсилання нового особистого розпорядження до територіального центру комплектування та соціальної підтримки відповідно;
  • командир/керівник підрозділу органу (служби, військового формування) забезпечує вилучення особистого розпорядження з особової справи та долучення нового особистого розпорядження (у разі його складення) і повернення військовослужбовцю СБУ, іншого органу або військового формування, крім Збройних Сил, оригіналу особистого розпорядження, про що робиться відповідний запис в особовій справі.

Скасоване особисте розпорядження повертається військовослужбовцю, військовозобов’язаному або резервісту, який призваний на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, рекомендованим листом або передається особисто відповідальною посадовою особою.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати