21 вересня 2020, 13:10

Орендна плата за користування земельними ділянками: нове судове рішення

прес-служба Першого ААС

Якщо земельна ділянка не розташована на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, суб’єкти господарювання не звільнені від сплати орендної плати за користування земельними ділянками.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


18 серпня 2020 року Першим ААС розглянуто у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління ДПС на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 17 січня 2020 року за позовом Товариства до Головного управління ДПС про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.

Читайте також: "Невиплачені на виконання судових рішень кошти не є майновою шкодою, яка підлягає відшкодуванню державою – КЦС ВС"

Про це повідомляє прес-служба Першого ААС.

За результатами розгляду справи Першим апеляційним адміністративним судом прийнято постанову, в якій зазначено про таке.

Під час проведення камеральної перевірки з питань дотримання вимог податкового законодавства по орендній платі за землю виявлено факти несвоєчасної сплати самостійно задекларованої суми узгодженого грошового зобов’язання з орендної плати.

На підставі висновків, зазначених в акті перевірки, органом доходів і зборів винесено податкові повідомлення-рішення, яким до Товариства застосовано штрафні санкції.

Не погодившись із прийнятими контролюючим органом податковими повідомленнями-рішеннями, суб’єкт господарювання звернувся до суду з вимогою про їх скасування.

Задовольняючи позовні вимоги, окружний адміністративний суд дійшов висновку про те, що на Товариство розповсюджується пільга щодо звільнення від сплати орендної плати за користування земельними ділянками у відповідності до приписів Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» №1669-VII з 14 квітня 2014 року і до закінчення антитерористичної операції. Таким чином, нарахування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату грошового зобов’язання з орендної плати у спірний період є протиправним, а податкові повідомлення-рішення такими, що підлягають скасуванню.

Ухвалюючи постанову про часткове задоволення позовних вимог, Перший ААС дійшов наступних висновків.

Що стосується податкових повідомлень-рішень, прийнятих органом доходів і зборів за несвоєчасну сплату самостійно визначеного грошового зобов’язання з орендної плати у 2014/2015 роках, Перший ААС зазначив про таке.

Товариство протягом вказаного спірного періоду здійснювало свою діяльність на території проведення антитерористичної операції тому, в силу вимог статті 6 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02 вересня 2014 року №1669-VII звільнялось від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності.

Таким чином, застосування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату самостійно визначеного грошового зобов’язання з орендної плати у 2014/2015 роках є протиправним.

Що стосується податкових повідомлень-рішень, прийнятих органом доходів і зборів за несвоєчасну сплату самостійно визначеного грошового зобов’язання з орендної плати у 2017 році, Перший ААС звернув увагу на наступне.

Починаючи з 08 червня 2016 року всі суб’єкти господарювання, окрім тих, які здійснюють свою діяльність на тимчасово непідконтрольній українській владі території мають сплачувати орендну плату за землю та земельний податок.

Враховуючи, що спірна земельна ділянка не розташована на тимчасово окупованій території та/або території населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, на Товариство не розповсюджується пільга щодо звільнення від сплати орендної плати за користування земельними ділянками.

Отже, податкове повідомлення-рішення про застосування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату самостійно визначеного грошового зобов’язання з орендної плати у 2017 році прийнято податковим органом правомірно, тому підстави для його скасування відсутні.

Детальніше з текстом постанови від 18 серпня 2020 року по справі № 200/14721/19-а можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, ЦЕКК застосувала 4 дисциплінарні стягнення та порушила 1 дисциплінарне провадження стосовно судових експертів.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати