28 березня 2023, 15:33

Омбудсман роз’яснив надання допомоги малому та середньому бізнесу на відновлення виробничих потужностей

Пресслужба Офісу Омбудсмана

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець надав роз’яснення щодо допомоги держави малому та середньому бізнесу, майно якого постраждало від війни. Про це повідомила пресслужба Офісу Омбудсмана.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Україна пропонує створити держструктуру, яка координуватиме гуманітарне розмінування".

Так, 14 жовтня 2022 року Уряд ухвалив рішення про розширення державної програми "Доступні кредити 5-7-9%", відповідно до якого держава надаватиме фінансову підтримку мікро-, малому та середньому бізнесу на відновлення частково або повністю зруйнованих внаслідок бойових дій виробничих потужностей. Підприємства зможуть отримати допомогу від держави у вигляді компенсації відсотків по кредитах, отриманих на відбудову виробництва. Рішення сприятиме відновленню виробничого та експортного потенціалу України та економіки держави в цілому.

Отже, підприємці зможуть отримати кредит на відновлення виробничих потужностей під 9% терміном до 5 років на суму до 60 млн грн (без урахування раніше виданих кредитів за програмами держпідтримки).

Виконання зобов'язань по таких кредитах частково (до 80%) буде забезпечуватись державною гарантією. Кредит можна отримати за таких умов:

  • виробничі потужності підприємства, зруйновані повністю чи частково, або викрадені внаслідок війни чи окупації (підтверджено документально);
  • підприємство здійснювало господарську діяльність протягом року до широкомасштабного наступу рф (підтверджено даними річної фінзвітності станом на 01.01.2022);
  • відновлювальні виробничі потужності, розташовані не ближче 50 км від зони бойових дій, не перебувають під окупацією.

Крім того, українські підприємства, які розташовані у зоні активних бойових дій, можуть отримати державну допомогу в переміщенні своїх потужностей до західних областей України.

Як зазначається, відповідною програмою може скористатися будь-яке підприємство, яке знаходиться у зоні ризику та активних бойових дій. Учасником може бути не лише велике виробництво, але й малий бізнес з 10-20 людьми у штаті.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати