10 червня 2020, 12:20

Огляд практики КЦС ВС у сфері надання житлово-комунальних послуг

Прес-служба Верховного Суду

Верховний Суд опублікував черговий тематичним огляд практики Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду у спорах, що виникають у сфері надання житлово-комунальних послуг.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КЦС наголосив на обов'язку батька утримувати малолітню дитину".

Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду.

Зазначається, що огляд умовно поділений на чотири розділи:

1. Загальні питання, що виникають у зв’язку з наданням житлово-комунальних послуг, де вміщені правові висновки щодо: стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг зі спадкоємця; права загальних зборів ОСББ запровадити диференціацію щодо розміру тарифу на обслуговування будинку залежно від виду об’єкта нерухомого майна (квартира чи нежитлове приміщення); визнання договору про реструктуризацію боргу недійсним та ін.

2. Спори, що виникають при наданні окремих видів житлово-комунальних послуг, серед яких, зокрема, спори щодо надання послуг: із постачання та розподілу електричної енергії; з постачання теплової енергії;  з централізованого водопостачання та водовідведення тощо.

3. Спори щодо надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, зокрема, стосовно:  неврахування особам з інвалідністю внаслідок війни площі місць загального користування до опалювальної площі  житла;  правових наслідків позбавлення особи статусу інваліда війни на користування пільгами та ін.

4. Вимоги у справах зі спорів, що виникають у сфері надання житлово-комунальних послуг, які не підлягають судовому розгляду, зокрема, про зобов’язання не порушувати права споживача у майбутньому тощо.

Нагадаємо, ВС оприлюднив черговий огляд практики ЄСПЛ.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати