20 березня 2024, 19:12

Офіс Генпрокурора: Двом особам, близьким до керівництва рф, повідомлено про підозру в депортації українських дітей

Пресслужба Офісу Генпрокурора

На підставі зібраних доказів про депортацію двох малолітніх дітей з України ювенальні прокурори Офісу Генпрокурора спільно зі слідчими СБУ повідомили про підозру двом громадянкам рф, наближеним до президента держави-агресора. Про це повідомила пресслужба Офісу Генпрокурора.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Утримував цивільних людей у підвалі: засуджено військовослужбовця збройних сил рф".

Одна з підозрюваних – депутат державної думи федеральних зборів рф, яка є довіреною особою лідера партії "справедлива росія". Інша – дружина лідера цієї партії. Їхні дії кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 438 КК України).

За даними слідства, наприкінці серпня 2022 року вони під виглядом офіційного візиту прибули до окупованого Херсона з метою визначення конкретних дітей для подальшої депортації та оглянули вихованців окупаційного закладу, що був незаконно створений на базі Херсонського обласного будинку дитини.

"Після цього підозрювані організували депортацію двох дітей – дівчинки 11 місяців та майже дворічного хлопчика. З них лише дівчинка була позбавлена батьківського піклування, хлопчик перебував у закладі тимчасово – через складні життєві обставини в родині. Малолітніх дітей незаконно вивезли до москви під приводом проходження додаткового обстеження в лікарні", – йдеться в повідомленні.

Водночас у межах слідства було встановлено, що за станом здоров’я хлопчик та дівчинка не потребували додаткового обстеження і лікування.

"Отже, для їх депортації в росію не було об’єктивних причин. Також слідство встановило спільників окупантів, які допомогли організувати незаконне переміщення українських дітей. Це начальник незаконно створеного окупаційною владою "Департамента здравоохранения военно-гражданской администрации Херсонской области" та виконувачка обов’язків головного лікаря "ГБУЗ "Херсонский областной дом ребенка". Раніше їм було повідомлено про підозру у вчиненні цього злочину. За інформацією слідства, наразі українським дітям видали свідоцтво про народження російського зразка", – вказали в Офісі Генпрокурора.

В Офісі наголосили, що дії росії щодо примусової депортації українських дітей, надання їм російського громадянства і передачі на виховання в російські сім’ї грубо порушують норми міжнародного права. Факт депортації та насильницького переміщення дітей росіяни та окупаційна влада видають як жест доброї волі – привід "порятунку", "евакуації", "оздоровлення" та інші приводи, якими держава-агресор виправдовує депортацію українських дітей.

Досудове розслідування та оперативний супровід у кримінальному провадженні здійснює Служба безпеки України.

У разі наявності будь-якої інформації щодо депортації та примусового переміщення українських дітей можна звернутися на офіційну електронну пошту Офісу Генерального прокурора: office@gp.gov.ua.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати