09 листопада 2023, 13:31

Офіс Генпрокурора: До 15 років позбавлення волі засуджено окупаційного "губернатора" Херсонщини

Пресслужба Офісу Генпрокурора

За публічного обвинувачення прокурорів Херсонської обласної прокуратури депутата Херсонської міської ради, голову однієї з фракцій визнано винним у державній зраді, колабораціонізмі та запереченні збройної агресії рф проти України (ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1, ч. 1 ст. 436-2 КК України). Про це повідомила пресслужба Офісу Генпрокурора.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ДБР вважає нещасний випадок основною версією загибелі помічника головнокомандувача ЗСУ".

Його засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також вироком суду засудженого позбавлено права обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями на підприємствах, в установах і організаціях будь-якої форми власності строком на 15 років.

Прокурори у суді довели, що депутат перейшов на бік ворога та активно сприяв країні-агресору заподіяти шкоду національній безпеці України.

"Сприяючи військово-політичному керівництву рф на території тимчасово окупованої Херсонської області, він створював окупаційну адміністрацію, яку згодом і очолив – став так званим "губернатором" Херсонщини. Також забезпечував формування окупаційних служб, установ у всіх сферах життя регіону. Свої повноваження засуджений реалізовував за силової підтримки військовослужбовців збройних сил рф та фактичним примусом місцевих мешканців до визнання окупаційної влади. У всіх своїх публічних виступах він заперечував збройну агресію росії проти України та всебічно сприяв окупації", – йдеться в повідомленні.

Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі УСБ України в Херсонській області. В Офісі Генпрокурора вказали, що строк відбування покарання обчислюватиметься з моменту його фактичного затримання.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати