09 вересня 2024, 12:06

Обрання делегатів на з’їзд суддів України та звернення до КСУ: результати засідання Пленуму ВС

Пресслужба Верховного Суду

6 вересня 2024 року відбулося чергове засідання Пленуму Верховного Суду, під час якого судді ВС вирішили звернутися до Конституційного Суду України з двома конституційними поданнями, а також розглянули організаційні питання щодо обрання делегатів на XX з’їзд суддів України та затвердження складу робочої групи для розроблення проєкту Комунікаційної політики ВС. Про це повідомила пресслужба Верховного Суду.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада суддів: Справи ліквідованого ОАСКу розподілятимуть на адмінсуди України".

У ВС розповіли, що перше конституційне подання стосується відповідності Конституції України п. 12 ч. 1 ст. 34 Закону України "Про виконавче провадження". Цей пункт передбачає один із випадків, у якому виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій, а саме включення єдиного майнового комплексу боржника – державного або комунального підприємства, пакета акцій (часток) у розмірі понад 50% статутного капіталу боржника – господарського товариства до переліку об’єктів малої або великої приватизації, що підлягають приватизації.

На переконання Пленуму ВС, зазначена норма закону "Про виконавче провадження" суперечить Конституції України в аспекті права особи на доступ до суду в розумінні обов’язку держави щодо забезпечення виконання судового рішення, ухваленого проти держави та державних підприємств. Тому Пленум ВС постановив звернутися до КСУ з поданням щодо відповідності положень п. 12 ч. 1 ст. 34 Закону України "Про виконавче провадження" приписам ст. 8, ч. 2 ст. 19, частин 1, 2 ст. 55, п. 9 ч. 2 ст. 129, частинам 1, 2 ст. 129-1 Конституції України.

Пленум ВС також вирішив звернутися до КСУ з поданням щодо конституційності ч. 1 ст. 233 КЗпП України, згідно з якою працівник може звернутися із заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, крім випадків, передбачених ч. 2 цієї статті.

"19 липня 2022 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин", яким, серед іншого, внесено зміни до ст. 233 КЗпП України. До набрання чинності цим Законом КЗпП України не обмежував будь-яким строком право працівника на звернення до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати. Після цієї дати строк звернення до суду за вирішенням трудового спору, у тому числі про стягнення належної працівнику заробітної плати, обмежений трьома місяцями з дня, коли працівник дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права. Водночас у разі пропущення такого строку на законодавчому рівні не передбачено можливості його поновлення"– йдеться в повідомленні.

Серед інших вирішених Пленумом питань – визначення делегатів на XX з’їзд суддів України, який відбудеться 18 вересня 2024 року. Ними обрано 12 суддів Верховного Суду: Василя Бородія, Станіслава Голубицького, Ігоря Дашутіна, Віталія Зуєва, Єгора Краснова, Василя Крата, Ірину Литвиненко, Тетяну Малашенкову, Віктора Остапука, Олесю Радишевську, Євгена Синельникова, Олександра Стародуба.

Також, заслухавши доповідь судді ВС у Касаційному адміністративному суді, координатора Робочої групи щодо комунікаційної стратегії та прозорості діяльності суду Андрія Жука, для розроблення проєкту Комунікаційної політики ВС Пленум ВС затвердив склад робочої групи, до якого, крім суддів, обраних під час цього засідання Пленуму, включено раніше затверджену робочу групу щодо комунікаційної стратегії та прозорості діяльності суду.

Серед іншого, було затверджено бюджетний запит ВС на 2025 рік.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати