12 лютого 2024, 13:43

Обрання членом Комітету ООН проти катувань: оголошено про добір кандидатів

Пресслужба Мін'юсту

У жовтні 2025 року в ході 20-ї зустрічі держав-учасниць Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність видів поводження і покарання (Конвенція) відбудуться вибори 5 членів Комітету ООН проти катувань на заміну тих членів, термін повноважень яких завершується 31.12.2025. Про це повідомила пресслужба Мін'юсту.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини".

Як зазначається, комітет ООН проти катувань засновано відповідно до статті 17 Конвенції. Комітет складається з десяти експертів, що відзначаються високими моральними якостями й визнаною компетентністю в галузі прав людини та виступають у своїй особистій якості. Експерти обираються державами-сторонами. Водночас увага приділяється справедливому географічному розподілу й доцільності участі кількох осіб, що мають юридичний досвід.

Процедура відбору

Членів Комітету обирають таємним голосуванням з-поміж внесених до списку осіб, висунутих державами-сторонами. Кожна держава-сторона може висунути одну кандидатуру з-поміж своїх громадян. Вибори членів Комітету проводяться на нарадах держав-сторін, що скликаються Генеральним секретарем ООН один раз на два роки. Обраними до Комітету членами вважаються кандидати, які здобули найбільше число голосів і абсолютне число голосів представників держав-сторін Конвенції, що присутні й беруть участь у голосуванні.

Заінтересовані особи, які бажають взяти участь у доборі кандидатів для висунення на обрання до складу Комітету ООН проти катувань, мають до 15 березня 2024 р. надіслати до Міністерства юстиції України:

  • заповнену аплікаційну форму встановленого зразка (зразок для завантаження додається(у т.ч. в форматі WORD) та її переклад українською мовою. У формі має бути зазначена докладна інформація про кваліфікацію кандидатів;
  • згоду на обробку персональних даних згідно з Законом України «Про захист персональних даних».

Разом із заповненою аплікаційною формою кандидати також можуть подати англійською та українською мовами (у форматах WORD та/чи PDF):

  • мотиваційний лист;
  • додаткову інформацію та документи стосовно знання мов ООН, освіти, досвіду роботи, професійного рівня, репутації, наукових досліджень у сфері компетенції Комітету ООН проти катувань;
  • копію паспорта громадянина України для підтвердження громадянства.

Документи мають бути надіслані в паперовому вигляді на поштову адресу вул. Архітектора Городецького, 13, м. Київ, 01001та обов’язково продубльовані в електронній формі на електронні адреси: s.rohozianska@minjust.gov.ua, v.klysha@minjust.gov.ua.

У разі ненадання вказаних документів, заявка особи не розглядатиметься. Після проміжного розгляду аплікаційних форм кандидатів для визначення відповідності заявленим критеріям, кандидати будуть запрошені на співбесіду.

Мін’юст повідомить кандидатів про дату, час і місце проведення співбесіди.

Корисні посилання

1. Наказ Мін'юсту від 23.04.2021 №1494/5 "Про добір кандидатів для висунення на обрання членом Комітету ООН проти катувань, Комітету ООН з прав людини, Підкомітету з недопущення катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання Комітету ООН проти катувань".

2. Персональний склад Комісії з добору кандидатів для висунення на обрання членом Комітету ООН проти катувань.

3. Інформація щодо виборів до конвенційних органів ООН.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати