04 травня 2021, 10:11

Нюанси реєстрації нерезидентів та їх відокремлених підрозділів

30 квітня – останній день подання декларації про майновий стан і доходи за минулий рік

Пресслужба ДПС

Наказом Міністерства фінансів України від 08.02.2021 р. № 62 (далі – наказ № 62) внесено зміни до Порядку обліку платників податків і зборів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "30 квітня – останній день подання декларації про майновий стан і доходи за минулий рік"

Про це повідомляє пресслужба ДПС.

Нерезиденти, які здійснюють в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва, або придбавають нерухоме майно або отримують майнові права на таке майно в Україні, або відкривають рахунки в банках України відповідно до статті 6 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні", зобов'язані стати на облік у контролюючих органах.

Взяття на облік у контролюючому органі нерезидента здійснюється  не пізніше наступного робочого дня з дня надходження від нерезидента передбачених ПКУ документів.

Нерезидент стає на облік, якщо:

  • придбаває інвестиційний актив у іншого нерезидента – продавця, який не має постійного представництва в Україні. Такий нерезидент – покупець зобов'язаний не пізніше дати здійснення першої оплати за інвестиційний актив, що придбавається, стати на облік у контролюючому органі за місцезнаходженням української юридичної особи, акції, корпоративні права якої формують вартість інвестиційного активу, що є предметом такого правочину;
  • має місце ефективного управління на території України та має намір скористатись правом визнати себе податковим резидентом України.

Взяття на облік відокремлених підрозділів нерезидента, у тому числі постійних представництв, не звільняє нерезидента від обов'язку постановки на облік в контролюючому органі.

Нерезиденти, що діють відповідно до положень Рамкової угоди між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку стосовно діяльності Чорнобильського фонду "Укриття" в Україні та Угоди про грант (Проект ядерної безпеки Чорнобильської АЕС) між Європейським банком реконструкції та розвитку як Розпорядником коштів, наданих згідно з Грантом з Рахунка ядерної безпеки, Урядом України та Чорнобильською атомною електростанцією, можуть провадити свою господарську діяльність без реєстрації у контролюючому органі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати