Нотаріальна палата України підтримує ініціативу РНБО щодо запровадження Єдиного державного реєстру спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) та вносить власні пропозиції до його вдосконалення.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Відновлення доступу нотаріусів до держреєстрів в умовах воєнного стану: алгоритм дій"
Про це повідомляє пресслужба НПУ.
НПУ наголошує, що перелік підсанкційних осіб має низку недоліків: неможливо встановити, станом на яке число оновлювався; працює в тестовому режимі; неможливо сформувати результат перевірки в письмовому вигляді.
У зв’язку з цим перед вчиненням нотаріальних дій нотаріус має здійснити пошук та співставити тексти рішень РНБО за чотири роки, і не має можливості підтвердити, що він дійсно здійснював таку перевірку. Це ускладнює процес перевірки, спричинює ризики пропустити прізвище особи, до якої застосовані санкції, або ж відмовити у вчиненні нотаріальної дії особі, щодо якої санкції вже знято.
Разом з тим, НПУ наголошує на необхідності перед впровадженням вищевказаного реєстру:
- терміново оновити існуючий перелік осіб, до яких застосовані санкції, та викласти його окремим переліком на сайті РНБО, або ж затвердити нову редакцію переліку окремим рішенням;
- додати в останній (оновлений список) осіб, до яких застосовано санкції через російську агресію проти України (2022);
- надати можливість після проведення перевірки нотаріусом сформувати документ у вигляді витягу або інформації з датою та QR-кодом.