21 травня 2022, 14:03

Нові санкції проти росії: аналіз Групи Єрмака-Макфола за період з 11 по 18 травня 2022 р.

Київська школа економіки

За останній тиждень союзниками України було запроваджено низку санкцій та обмежувальних заходів проти російської федерації, що охоплюють три основні сфери: індивідуальні санкції проти громадян росії, нові обмеження щодо російських державних підприємств, а також посилення експортно-імпортного контролю. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Бізнес-бойкот, або Що впливає на темпи виходу іноземних компаній з рф?"

Згідно з оцінкою, проведеною аналітиками KSE Institute, загальний кумулятивний прогрес у реалізації санкцій, передбачених Планом дій Групи Єрмака-Макфола, становить 36%, при цьому успішно реалізуються 15 із 42 запропонованих санкційних заходів.

Загальна кількість нових індивідуальних санкцій проти громадян рф та білорусі становить 50. Нові санкції запровадили Австралія (+15 осіб, зокрема екснардеп Ілля Кива), Нова Зеландія (+23, зокрема проти самопроголошеного президента Республіки білорусь олександра лукашенка) та Сполучене Королівство (+12, включаючи аліну кабаєву).

Додаткові заходи проти російських державних компаній включають обмеження у оборонній, транспортній, медійній та технологічний сферах. Нові санкції проти компаній, що афілійовані з російським урядом, були введені в Австралії (13 російських ДП, включаючи ПВК Вагнера, пропагандистські медіа та 2 білоруські оборонні компанії), Новій Зеландії (3 білоруські держкомпанії) та Сполученому Королівстві (РЖД).

Щодо посилення експортного контролю та заборони на ввезення російських товарів та продуктів, Кабінет Міністрів Японії запровадив заборону на експорт в росію передових товарів, зокрема квантових комп’ютерів, 3D-принтерів тощо.

Кілька важливих санкційних напрямків потребують додаткової роботи експертів та урядів. За останній тиждень, розширення санкцій проти російських нафти та природного газу практично не відбувається, а 6-й пакет санкцій ЄС досі не ухвалено. Експерти групи Єрмака-Макфола звертають увагу на важливість додаткових санкцій, пов’язаних із транспортуванням та страхуванням російських компаній, а також щодо стримування торгівлі та інвестицій у Росію. 

 KSE Institute звертає и увагу на роль нових санкцій проти російського фінансового сектора, а саме проти Центрального банку росії, а також на важливість координації подальшої санкційної політики між союзниками.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати