02 серпня 2023, 18:19

Нове керівництво АПУ: результати виборів 2023

Зміни у правлінні Асоціації правників України відбуваються під час воєнного стану в країні. Чергові вибори керівництва АПУ припали на сьогодні, 2 серпня 2023 року. Як і завжди, від нової команди очікують прогресивних змін, ефективної роботи та об’єднання правників заради спільних професійних цілей у турбулентних умовах життя країни.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


АПУ фото

Згідно зі Статутом АПУ Правління складається із 19 осіб: 8 членів Правління обираються від відділень Асоціації, 8 – від секцій та 3 стають членами Правління за посадою (Президент, Віцепрезидент та президент у відставці). Правління Асоціації обирається терміном на 2 роки. Цього року у Правлінні буде 18 членів.

Так, спочатку правнича Асамблея АПУ на засіданні затвердила оновлений склад Етичної комісії АПУ. До неї увійшли:

  • Ольга Ворожбит, членкиня Правління АПУ (до 2023 р.), членкиня Комісії з розробки Етичного кодексу юридичного бізнесу, адвокатка;
  • Дмитро Грищенко, ЮПФ «Грищенко та партнери», партнер-засновник та директор;
  • Вікторія Демиденко, членкиня Комісії з розробки Етичного кодексу юридичного бізнесу, провідний юрисконсульт Метінвест Холдинг;
  • Дмитро Кухнюк, голова Національної служби посередництва і примирення;
  • Андрій Романчук, Віцепрезидент АПУ (до 2023 р.), член Комісії з розробки Етичного кодексу юридичного бізнесу, керуючий партнер MORIS.

Етична комісія

Далі було обрано Виборчу комісію АПУ на 2023-2025 роки. До нового складу увійшли:

  • Віталій Оджиковський, партнер Sayenko Kharenko;
  • Євгеній Промський, помічник адвоката, юридична компанія «Арес»;
  • Євгеній Ріяко, керуючий партнер ЮК RIYAKO & PARTNERS;
  • Юрій Сергєєв, керуючий партнер АО «Юридичне бюро Сергєєвих»;
  • Денис Спєров, радник LCF;
  • Альона Шуліма, партнерка ТОВ «Прагма Консалтинг Груп»;
  • Станіслав Борис, керуючий партнер АО «Відар»;
  • Максим Максименко, партнер AVELLUM;
  • Олександр Шкелебей, керуючий партнер ESQUIRES.

Виборча комісія

Новим Президентом АПУ обрано Миколу Стеценка, керуючого партнера ЮФ AVELLUM, а Віцепрезидентом АПУ – Тетяну Лисовець, старшу партнерку АО «АК «Соколовський і Партнери». До складу правління АПУ також увійшла Анна Огренчук як Президент АПУ у відставці.

Інтерв'ю з Миколою Стеценком та Тетяною Лисовець читайте за посиланням.

Крім цього, Правнича Асамблея АПУ обрала склад Правління АПУ на 2023-2025 роки.

Члени Правління АПУ від відділень:

  • Анна Бабич, виконавча партнерка Aequo, відділення АПУ міста Києва;
  • Ірина Брилянт, голова – керуючий партнер АО «Дестра», відділення АПУ в Вінницькій області;
  • Олексій Дідковський, співкеруючий партнер Asters, відділення АПУ міста Києва;
  • Роксолана Костур, партнерка АО «Матвіїв і партнери», відділення АПУ у Львівській області;
  • Кирило Кролевецький, керуючий партнер АО «Кролевецький та партнери», відділення АПУ в Харківській області;
  • Марʼян Мартинюк, старший партнер MORIS, відділення АПУ в Івано-Франківській області;
  • Ярослав Огнев’юк, партнер Sayenko Kharenko, відділення АПУ міста Києва;
  • Світлана Сергєєва, голова, партнерка АО «Юридичне бюро Сергєєвих», відділення АПУ в Одеській області.

Члени Правління АПУ від секцій:

Секція нотаріусів

  • Володимир Марченко, президент Нотаріальної палати України.

Секція науковців та освітян

  • Іван Городиськийдоцент Школи управління Українського католицького університету.

Секція суддів

  • Олена Кібенкосуддя Верховного Суду в Касаційному господарському суді.

Секція адвокатів та практикуючих правників

  • Масі-Мустафа Найєм, партнер ЮК «Міллер».

Секція працівників прокурорських, слідчих органів, органів МВС та СБУ

  • Олексій Бонюкначальник Департаменту кримінально-правової політики та захисту інвестицій Офісу Генерального прокурора.

Секція державних службовців

  • Ілля Костін, військовослужбовець ЗСУ.

Секція юрисконсультів

  • Інна Крушинська, директорка з правових питань АТ «Фоззі Рітейл».

До складу Ревізійної комісії увійшли:

  • Владислав Зайцев, помічник адвоката ЮК «АРЕС»;
  • Євгеній Ріяко, керуючий партнер ЮК RIYAKO & PARTNERS;
  • Максим Максименко, партнер AVELLUM.

Коментарі:

- Які зміни в Асоціації спостерігатимемо за час ваших каденцій? Які ваші очікування?

Стеценко Микола Стеценко, президент АПУ, керуючий партнер ЮФ AVELLUM

- Протягом моєї каденції очікується значне збільшення активності комітетів, що дозволить залучити більше експертів до важливих питань ініціатив, пов'язаних з різними сферами права.

Крім того, під моїм керівництвом очікується активна робота над новими ініціативами у сфері захисту прав людини. Ми плануємо залучити спеціалістів із правозахисної сфери для розробки та реалізації проєктів, спрямованих на покращення правового захисту громадян. Це будуть різноманітні програми, проєкти підвищення правової свідомості громадян, а також співпраця з громадськими організаціями та міжнародними партнерами для спільної роботи над важливими правовими ініціативами.

Лисовець Тетяна Лисовець, віцепрезидент АПУ, старша партнерка АО «АК «Соколовський і Партнери»

- Ми всі докладаємо зусиль і чекаємо Перемогу. АПУ під час війни та після  Перемоги – це різні асоціації. Сьогодні один з головних акцентів нашої роботи має бути зосереджений на допомозі нашим військовим, стабілізації та втримання ситуації, підготовки підґрунтя для подальшого стрімкого розвитку.

Наша задача – зберегти та примножити існуючи здобутки, всупереч всім зовнішнім перешкодам. А детально про досягнення та результати нашої роботи, обов’язково, поговоримо з вами, після закінчення нашої каденції, через два роки))

Дідковський Олексій Дідковський, співкеруючий партнер Asters, відділення АПУ міста Києва

- Якою бачите Асоціацію через 2 роки?

- Моє прагнення, щоб у найближчі 2 роки АПУ стала ще більш впливовою професійною організацією, яка об'єднуватиме юристів для розв'язання нагальних питань у професії та її загального розвитку з фокусом на верховенство права та етику, обмін досвідом, підвищення кваліфікації юристів та освіти молодих правників. 

Під час повномасштабного вторгнення АПУ стала голосом юридичної спільноти України на міжнародному рівні. Вірю, що ми продовжимо розвивати міжнародне співробітництво у майбутньому, але не варто забувати про розбудову правової держави в Україні. І саме на цьому ми маємо сфокусуватись.

- Що плануєте змінити в АПУ у новому складі правління?

- У програмі розвитку АПУ я зазначив, що моя ключова мета на цій посаді – це трансформувати роль асоціації з відносного спостерігача на активного представника професії. Що це означає? По-перше, це проактивна позиція кожного члена АПУ на дії представників правничої професії, які негативно впливають на репутацію професії та країни у цілому. По-друге, це залучення членів АПУ до законотворчих процесів, які впливають на ведення бізнесу в країні. По-третє, це фіналізація та практичне застосування Етичного кодексу юридичного бізнесу, над яким ми працюємо вже багато років. Проте, звичайно, будемо працювати разом із колегами та визначати пріоритетні напрямки розвитку.

Сергеєва Світлана Сергєєва, голова, партнерка АО «Юридичне бюро Сергєєвих», відділення АПУ в Одеській області

- Які ви цілі ставите перед собою в АПУ? Та що потрібно змінювати? Що для вас найголовніше зараз?

- Для мене найголовнішим пріоритетом є звернення уваги відбудови, активної діяльності регіонів Асоціації, адже саме тут є потужна концентрація експертної думки. Ми продовжуємо жити в умовах війни, тому правники потребують цієї підтримки.
Нам потрібно вивести формулу, щоб регіони відновили свою роботу. Звісно, з певним урахуванням поточної ситуації щодо окупації, близькості до лінії фронту, але ми будемо над цим працювати.

Також у пріоритеті – діяльність Ліги студентів. Це молодіжне крило, яке було завжди активним, потужним, генеруючим ідеї. Це наше майбутнє. Це студенти, майбутні правники, колеги.

Я вважаю, що також будемо продовжувати всі напрацювання, які були раніше, зокрема роботу на міжнародному рівні. Асоціація вже вийшла на новий рівень як потужний гравець, але я б хотіла, щоб це відбувалося не тільки тому, що війна. Але й щоб у нас був час заявляти про себе як експертів не тільки у воєнному плані, але й в інших галузях.

Городиський Іван Городиський, доцент Школи управління Українського католицького університету

- Які цілі ставите перед собою в АПУ? Які очікування від нового Правління АПУ? Які напрямки роботи потрібно розвивати в Асоціації?

- Насамперед найімовірнішим пріоритетом є безумовно робота з військовими, внутрішньо переміщеними особами, ветеранами. Ця проблема в юридичному та суспільному житті буде ще довго.

Важливими також, як на мене, для Асоціації є два напрями. Перший – це регіони, оскільки їх потрібно перезавантажити та запроваджувати нові форми, моделі роботи на рівні регіональних відділень.

І другий – це розвиток міжнародної співпраці. Як із професійними закордонними асоціаціями, так і роздумувати над формуванням відділень за кордоном.

Найем Масі-Мустафа Найєм, партнер ЮК «Міллер»

 - Які ваші цілі в АПУ? Які напрямки роботи потрібно сьогодні впроваджувати?

- Одне з основних речей – я хочу, щоб АПУ була долучена в процес побудови військової юстиції. Для того, щоб ми мали зі свого боку показати свою експертизу як адвокати, з якими проблемами стикаємося під час розслідування злочинів, судочинства, неможливості іноді навіть захистити свого клієнта, тому що в нас немає, наприклад, допуску до військових частин. Це питання дуже болюче.

І найголовніше – права конкретної людини-військового, якому ми маємо проявити певну пошану. Права зараз цього військового більш обмежені і менш захищені, ніж навіть у звичайного цивільного. Ми хочемо на цьому сфокусуватися.

Мені дуже болить щодо правил адвокатської етики. Я бачу, як мене або моїх колег паплюжить інший адвокат. Я розумію, що дисциплінарна комісія недостатньо проактивна в захисті інтересів адвокатури як інституції. В цій частині я б не хотів, щоб понаписували багато красивих правил, а хотів, щоб ми спустилися на рівень дискусії про них, поділилися цими цінностями, пояснили, чому саме правила адвокатської етики існують. Для чого? Який зиск кожному адвокату від того, що він їх дотримується?

Поки не буде прийняття цих правил на рівні усвідомлення, вони ніколи не будуть дієвими. АПУ тут має зайняти проактивну, лідерську позицію. Ми самі маємо серед своїх адвокатів вибудувати таку атмосферу, при якій би ми знали, що нам дуже важливо дотримуватися якісних прави. Ми маємо пишатися тим, що є адвокатами. Зараз від деяких адвокатів – що вони є представниками цього корпусу – мені соромно. Це ми має виправити – і можемо це зробити.

Третє – це менторство. Щоб масштабувати ці цінності, круті досягнення в нормальних, здорових, авторитетних адвокатів, ми б могли це робити шляхом менторства наших "маленьких" колег. Тих, хто лише зараз заходить у нашу сферу. Вони розгублені й не знають, на кого, грубо кажучи, рівнятися.

Так ми зможемо побудувати такі правила гри на ринку, за яких цінні орієнтири та кваліфікованість будуть основними. А не вміння гарно про себе розповідати та потім "творити дичину".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати