27 жовтня 2020, 12:07

"Ні правової підстави, ні повноважень виключати інформацію про Артема Ситника з ЄДР немає", - Мін'юст

Прес-служба Міністерства юстиції Уркаїни

Окружним адміністративним судом міста Києва була винесена окрема ухвала щодо ситуації навколо функціонування НАБУ. Так, ОАСК вимагає органи державної влади відреагувати на рішення Конституційного Суду України від 28/08/2020, яким визнано неконституційним указ Президента України про призначення директора НАБУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У Телеграм-каналі Мін'юсту було розміщено коментар очільника відомства Дениса Малюськи щодо ухвали ОАСК.

Читайте також: "ОАСК ухвалив звільнення Артема Ситника з позиції очільника НАБУ"

Зазначається, що в цій ситуації важливо роз’яснити кілька моментів:

  • Мін’юст не може вносити зміни до Єдиного державного реєстру, щоб виконати будь-яке рішення Конституційного Суду України або ж окремої ухвали. Зміни до інформації, що містяться у реєстрах, вносяться державними реєстраторами, а Мін’юст лише розглядає скарги на дії реєстраторів та вносить дані у ЄДР виключно за результатами розгляду таких скарг. Тобто, ані правової підстави, ані повноважень виключати інформацію про Артема Ситника як про директора НАБУ з ЄДР немає.
  • Питання про те, чи є НАБУ органом виконавчої влади, чи ні, однозначно та до кінця не вирішене. КСУ у своєму рішенні вказав, що у НАБУ є ознаки центрального органу виконавчої влади, однак чіткої тези про те, що це таки орган виконавчої влади – немає.
  • Положення закону про НАБУ у частині процедури призначення директора НАБУ все ще чинні та залишаться такими до 17 грудня 2020.

Тож, НАБУ як був, так і залишається повноцінно функціонуючим правоохоронним органом.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати