18 вересня 2020, 11:47

НБУ проводитиме перевірки учасників платіжних систем дистанційно

Прес-служба НБУ

Національний банк України зможе  здійснювати дистанційні безвиїзні перевірки для контролю за дотриманням вимог законодавства України з питань діяльності платіжних систем та переказу коштів платіжними організаціями платіжних систем та їх учасниками, а також операторами послуг платіжної інфраструктури.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Банк продає "обов‘язкову" страховку під час оформлення кредиту чи відкритті рахунка. Чи законно? - НБУ".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"У зв'язку з карантинними заходами Національний банк призупинив  проведення планових перевірок об’єктів оверсайта. Водночас центральний банк навіть в умовах уведення обмежувальних заходів має здійснювати безперервний оверсайт за учасниками платіжного ринку", - ідеться у повідомленні.

Тож на період карантину або інших обмежувальних заходів регулятор передбачив можливість:

  • здійснювати перевірки об’єктів оверсайта, уключених до плану проведення перевірок, у безвиїзній формі;
  • корегувати план проведення перевірок, ураховуючи фактичні можливості їх проведення з огляду на обмежувальні заходи.

Відповідні норми містить постанова Правління Національного банку України від 11 вересня 2020 року №134 "Про внесення змін до Положення про порядок проведення перевірок щодо дотримання об’єктами нагляду (оверсайта) вимог законодавства України з питань діяльності платіжних систем в Україні", яка набирає чинності з 18 вересня 2020 року.

Нагадаємо, НБУ запровадить дистанційне інспектування банків.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати