28 березня 2023, 10:44

НБУ презентував дистанційну Школу фінансової грамотності "ТАЛАН"

Пресслужба НБУ

Національний банк України презентував дистанційну Школу фінансової грамотності для педагогів "ТАЛАН". Її відкриття відбулося 27 березня 2023 року за участю Голови Національного банку Андрія Пишного, повідомила пресслужба НБУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НБУ: В Україні суттєво знизився рівень підроблення банкнот гривні".

Як повідомляється, Школа фінансової грамотності "Талан" – це онлайн курс із підвищення кваліфікації для педагогів за напрямом "Фінансова грамотність", розроблений фахівцями Національного банку із залученням провідних експертів фінансового ринку України.

"З 2025 року Міністерство освіти і науки України планує впровадити для учнів 8-9 класів новий обов’язковий предмет "Підприємництво та фінансова грамотність". Знання з нього допоможуть сучасній молоді краще орієнтуватися на ринку фінансових послуг та ефективно їх використовувати у своєму житті. Розуміння переваг підприємницької діяльності й підприємництва загалом матиме позитивний вплив на розвиток та відбудову України в майбутньому", – йдеться в повідомленні.

Мета НБУ – підготувати вчителів до викладання цього предмету. Школа фінансової грамотності "Талан" є першим етапом плану підготовки вчителів Національним банком України спільно із Міністерством освіти та науки України.

"Фінансову грамотність ми вважаємо базовою і навіть обов'язковою навичкою, якою мають володіти користувачі фінансових послуг. Це дає змогу ухвалювати правильні та безпечні фінансові рішення, формувати власний добробут, інвестувати в економіку тощо. Опановувати фінансову грамотність варто зі школи. Тож дуже добре, що Міністерство освіти і науки включило до шкільної програми дисципліну "Підприємництво і фінансова грамотність". Зі свого боку, Національний банк готовий зробити все можливе, аби якісно підготувати вчителів до викладання цього предмета, – наголосив голова НБУ Андрій Пишний. – На нашу програму вже зареєструвалося близько 4000 педагогів з усієї України, і ми дуже раді цьому. Ми будемо максимально наповнювати курс експертизою, якою володіє НБУ. Об’єднавши зусилля, ми обов’язково подолаємо всі виклики та підготуємо молодь до успішного фінансового майбутнього".

Навчальний курс складається з 20 відеолекцій. Їх теми є базовими у сфері управління особистими фінансами, а саме особистий бюджет, кредити, депозити, платіжні системи, банки тощо. Лекторами стали співробітники НБУ, ФГВФО, НКЦПФР, асоціацій ВАФК та ЄМА, Українського бюро кредитних історій, CASE-Ukraine, Zagoriy Foundation та IFC. Середня тривалість однієї відеолекції – 1 година.

За результатами успішного проходження курсу для слухачів передбачені сертифікати про підвищення кваліфікації двох видів – за вивчення 20 або 30 годин.

Ознайомитися з програмою курсу та дізнатися умови проходження можна за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати