31 серпня 2022, 10:41

НБУ оновив вимоги до подання фінансової звітності небанківськими фінустановами на час війни

Пресслужба НБУ

Національний банк актуалізував вимоги до подання фінансової звітності небанківськими фінансовими установами, небанківськими фінансовими групами, учасниками платіжного ринку, колекторськими компаніями та юридичними особами, які отримали ліцензію на надання банкам послуг з інкасації. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рахункова палата: Через війну держбюджет у I півріччі недоотримав 176 млрд грн доходів"

Так, на виконання вимог Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей діяльності фінансового сектору у зв’язку із введенням воєнного стану в Україні" від 27 липня 2022 № 2463-ІХ Національний банк не застосовуватиме заходи впливу за неподання фінансової звітності, а також іншої інформації та документів (включаючи надання такої інформації на запит або письмову вимогу НБУ) за умови, що такі порушення були допущені установами, місцезнаходженням яких є населені пункти територіальних громад, уключені до переліку територіальних громад, розташованих у районі проведення воєнних (бойових) дій, або ці особи перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), що формується в порядку, установленому Кабінетом Міністрів України (далі – Перелік). 

Такі правила діятимуть протягом всього строку перебування відповідної територіальної громади в Переліку та протягом трьох місяців після її виключення з Переліку.

Інші учасники ринку небанківських фінансових послуг зобов'язані подавати звітність, а також іншу інформацію та документи регулятору в межах строків, установлених законодавством України.

Про це йдеться в постанові Правління Національного банку України від 30 серпня 2022 року № 195 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 06 березня 2022 року № 39", яка набирає чинності з 31 серпня 2022 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати