26 вересня 2022, 17:18

НАЗК розробило рекомендації для усунення корупційних ризиків при управлінні комунальними підприємствами

Пресслужба НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) здійснило стратегічний аналіз корупційних ризиків при управлінні комунальними підприємствами. НАЗК ідентифікувало 10 найбільш розповсюджених корупційних ризиків, розробило та передало рекомендації для їх усунення Кабінету Міністрів України, Верховній Раді України та місцевим громадам.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Зміни до Порядку списання безнадійного податкового боргу"

Які корупційні ризики виявило НАЗК?

Ідентифіковано такі основні корупційні ризики:

  • призначення на посади осіб, підконтрольній місцевій владі;
  • неефективне управління активами та, як наслідок, збитковість підприємств;
  • розкрадання коштів при здійсненні публічних закупівель;
  • відсутність чіткої політики власності комунальних підприємств;
  • неналежне забезпечення публічного інформування та оприлюднення звітності про роботу підпорядкованих органам місцевого самоврядування підприємств.

Що рекомендує НАЗК для усунення та упередження подібних корупційних схем?

Eксперти Національного агентства передали КМУ, ВРУ та місцевим громадам такі рекомендації, а також антикорупційні запобіжники при управлінні комунальними підприємствами:

  • внести зміни до Постанови КМУ «Про затвердження Положення про Єдиний реєстр об’єктів державної власності», законів  «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад» щодо несумісності статусу депутата місцевої ради з посадами директорів комунальних підприємств;
  • удосконалити проведення моніторингу та контролю за наданням державної допомоги комунальним підприємствам;
  • розробити та затвердити Положення про утворення та діяльність наглядових рад в комунальних підприємствах, господарських товариствах.

НАЗК планує впровадити рекомендації у співпраці з пілотними громадами. Детальніше у дослідженні «Стратегічний аналіз корупційних ризиків: Корупційні ризики при управлінні комунальними підприємствами».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати