09 липня 2021, 18:31

Науковці пропонують власний погляд на Новий шлях до права

09.07.2021 р. у стінах Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулась презентація колективної монографії «Новий шлях до права». Керівником авторського колективу виступив д.ю.н., професор, дійсний член (академік) Національної академії правових наук України, заслужений юрист України Анатолій Олександрович Селіванов.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Монографія є логічним продовженням книги «Право у сучасному політичному житті України», де авторський колектив розкриває тему нових підходів до формування і реалізації права. Монографія вийшла одночасно двома мовами: українською та англійською (англійською – The new way of law»).

photo_2021-07-09_16-05-50

«Шлях до права – це не просто мрія, а конкретна мета колективу, який працював над монографією. Найголовніше, що ми спромоглися об’єднати колектив авторів, які виявилися однодумцями щодо розвитку і становлення права в Україні. Продовжуючи монографію «Право у сучасному політичному житті України», ми наголошуємо, що саме політика має працювати на право, а не право на політику. Право – це базис. Права і свободи людини й громадянина наразі перебувають під пильним оком держави, але незважаючи на це, вона не завжди здатна їх належним чином захистити. Тому в таких реаліях дуже важливою є робота Конституційного Суду України», – зазначив А.О. Селіванов.

З подякою автору колективної монографії виступив проректор з науково-педагогічної роботи КНУ ім. Тараса Шевченка Погорецький Микола Анатолійович. Він відзначив, що А.О. Селіванов є не лише знаним вченим у сфері права, але й творцем права загалом.

Під час презентації виступили також співавтори монографії. Д.ю.н., професор, директор Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України, заслужений юрист України Владислав Леонідович Федоренко подякував керівнику авторського колективу та наголосив, що без його підтримки та авторитету навряд чи можна було б об’єднати колектив задля підготовки такої якісної та потрібної в цей час монографії.

«Надзвичайно важливо, що монографія вийшла одразу двома мовами. Нас мають знати не тільки тут, але й закордоном. Багато з того, що міститься в монографії – це наукові погляди на ті реалії в державі та праві, які нині є в України. Наукова думка, висловлена в монографії, певною мірою є ідеальною проекцією того, як має працювати право. Світ змінюється, а тому має змінюватися бачення права в реаліях України. Необхідно розуміти новий шлях до права», – наголосив В.Л. Федоренко.

12 (2)

Д.ю.н, професор, суддя Конституційного суду України Віктор Валентинович Городовенко звернув увагу, що монографія також розкриває багато доктринальних елементів права та є надзвичайно важливим внеском у розвиток правової системи нашої країни.

Д.ю.н., професор, заслужений юрист України, академік НАПрН України, завідувач відділу теорії держави і права Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України Наталія Миколаївна Оніщенко порівняла українське право зі сплячою красунею, яке відповідає міжнародним стандартам – гарне, але не діюче. Проте українцям частіше варто порушувати питання: «А що ми хочемо від права?». Дуже важливо зрозуміти, що є правом у соціальному контексті. Конституція закріплює право на охорону здоров’я та на достатній життєвий рівень, але що робити, коли держава цього не здатна забезпечити?

photo_2021-07-09_16-06-07

Також слово мали інші численні запрошені гості. На завершення А.О. Селіванов наголосив, що в цій книзі кожен може знайти щось своє, близьке до розуміння та цікаве для розвитку правової думки.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати