У наступному році задля зростання української економіки Уряд продовжить здійснювати стимулюючу підтримку вітчизняного бізнесу. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "До Єдиного порталу повідомлень викривачів під'єднано Нацполіцію та ДБР".
У бюджет будуть закладені кошти, як для пільгового кредитування великих підприємств за програмою "Доступні кредити 5-7-9%", так і фінанси на грантову підтримку переробних виробництв та малого бізнесу, створення технопарків та гуманітарне розмінування. Про це перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко написала в колонці для видання Forbes.
За її словами, Уряд очікує, що оборонні видатки наступного року майже повністю будуть покриті за рахунок податків і зборів. Із запланованих податкових надходжень на суму 1,56 трильйона гривень, кожна копійка піде саме на видатки оборони. Такі очікування базуються на прогнозі розвитку економіки та зростанні ВВП на 5%. Також прогнозується зростання експорту на 7,5% і зменшення імпорту на 5,5%.
"Ми бачимо, що навіть найзаможніші держави збільшують стимулювання свого бізнесу. Використання механізмів прямої підтримки є життєво необхідним у мирний час, а у часи війни й поготів. Сумарно програми прямої підтримки української економіки складатимуть понад 40 млрд гривень. Ці гроші будуть допомагати з доступом до фінансів, активізувати економічно активних людей, розвивати промислове виробництво і залучати бізнес до розмінування", – пояснила Юлія Свириденко.
У 2024 році держава продовжить реалізацію найбільш суттєвого інструменту фінансової підтримки бізнесу – програми "Доступні кредити 5-7-9%", яка дозволяє використовувати бізнесу ліквідність банків за доступними відсотками. На неї у проєкті бюджету було закладено 18 млрд гривень.
Ще одна програма, яку підтримує Уряд, – це мікрогранти для малого бізнесу. Вона сприяє економічній активізації українців. Завдяки цій програмі Уряду вдалося стимулювати створення або розвиток понад 7 тисяч бізнесів по всій країні.
"Наступного року ми плануємо видати 13 000 мікрогрантів. Окремий фокус буде спрямовано на ветеранів, ветеранок та їхні родини, яким ми плануємо надати додатково 1000 грантів", – наголосила Юлія Свириденко.
За її словами, на грантові програми для бізнесу в проєкті бюджету-2024 пропонується передбачити загалом майже 5 млрд грн.
Також продовжить реалізовуватись програма доступної іпотеки єОселя, яка орієнтована саме на таких громадян, які хочуть мешкати в Україні та мати гідні житлові умови. Водночас ця програма є дієвим стимулом для розвитку будівництва.
"Наразі передбачається, що в межах бюджету ця програма отримає 9,4 млрд гривень. Наш орієнтир – задовольнити попит на фінансування 10 000 квартир цього року та 12 000 у 2024 році. Для цього будемо залучати додаткові джерела надходжень", – пояснила Юлія Свириденко.
Але найважливішим елементом прямої підтримки бізнесу, за її словами, наступного року буде розвиток промислового виробництва.
"Насамперед ми продовжимо видавати гранти на розвиток переробних підприємств і як наслідок — створення додаткових робочих місць. Підприємства активно користуються можливістю вкладати власні кошти, знаючи, що на ці інвестиції можна отримати грант до 8 мільйонів гривень. Цього року ми очікуємо, що вдасться видати 700 грантів. Орієнтир на наступний рік – 1000 грантів. Фінансування на ці гранти передбачене з тих самих джерел, що і мікрогранти", – розповіла вона.
Водночас Уряд планує повернутись до фінансування компенсації вартості сільгосптехніки вітчизняного виробництва, адже велике виробництво аграрної продукції в Україні має спонукати до виробництва аграрної техніки на вітчизняних підприємствах. На ці цілі планують виділити 1 млрд гривень.