Президент України Володимир Зеленський 13 листопада 2024 року підписав закон про внесення змін до законодавства через прийняття закону "Про адміністративну процедуру". Про це повідомила пресслужба Мін'юсту.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Як засвідчити вірність копій документів і витягів з них".
Як зазначається, закон вносить зміни до 196 законодавчих актів та усуває колізії між нормами закону "Про адміністративну процедуру" і спеціальними законодавчими актами, а також наближує законодавство України до стандартів країн ЄС, де діють уніфіковані правила адміністративних процедур.
Заступник міністра юстиції України Олександр Банчук прокоментував значення цього закону: "Закон №4017-IX – це великий крок до упорядкування правової системи України. Завдяки цьому закону, всі підзаконні акти, які випливають із приблизно двохсот законів, мають бути приведені у відповідність до нового законодавства. Це вимагає значного обсягу роботи, зокрема нормативної. Йдеться як про постанови Кабінету Міністрів, так і про накази міністерств та інших органів. Усі підзаконні акти повинні бути синхронізовані з законом, щоб забезпечити єдність правової системи. Це важливо як для громадян, так і для службовців, які працюють у цих сферах".
За його словами, другим важливим аспектом є навчання та підвищення кваліфікації службовців. Багато правил залишаються незмінними, однак для їх правильного застосування відповідно до принципів закону про адміністративну процедуру та спеціального законодавства в окремих галузях потрібне навчання.
"Закон створює нову реальність для правової системи. Відтепер переважна більшість законодавчих актів має бути синхронізована з ним. Встановлено перехідний період у шість місяців, але це крайній термін – роботу можна і потрібно розпочинати вже зараз", – зазначив Олександр Банчук.
Він додав, що практика показує: найбільше громадяни звертаються до органів місцевого самоврядування. Саме там має бути проведено найбільше роботи для приведення локальних актів, регламентів і процедур у відповідність до нового закону.
Серед ключових змін, які впроваджує закон:
- обов’язок повідомляти громадян про прийняті рішення, які їх стосуються;
- надання інформації про можливості та способи оскарження рішень;
- обґрунтування відмов, якщо звернення не може бути задоволене.
Більше інформації, роз’яснень та коментарів експертів можна знайти за посиланням.