19 листопада 2024, 18:46

Належне публічне адміністрування: президент підписав відповідний закон

Пресслужба Міністерства юстиції

Президент України Володимир Зеленський 13 листопада 2024 року підписав закон про внесення змін до законодавства через прийняття закону "Про адміністративну процедуру". Про це повідомила пресслужба Мін'юсту.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як засвідчити вірність копій документів і витягів з них".

Як зазначається, закон вносить зміни до 196 законодавчих актів та усуває колізії між нормами закону "Про адміністративну процедуру" і спеціальними законодавчими актами, а також наближує законодавство України до стандартів країн ЄС, де діють уніфіковані правила адміністративних процедур.

Заступник міністра юстиції України Олександр Банчук прокоментував значення цього закону: "Закон №4017-IX – це великий крок до упорядкування правової системи України. Завдяки цьому закону, всі підзаконні акти, які випливають із приблизно двохсот законів, мають бути приведені у відповідність до нового законодавства. Це вимагає значного обсягу роботи, зокрема нормативної. Йдеться як про постанови Кабінету Міністрів, так і про накази міністерств та інших органів. Усі підзаконні акти повинні бути синхронізовані з законом, щоб забезпечити єдність правової системи. Це важливо як для громадян, так і для службовців, які працюють у цих сферах".

За його словами, другим важливим аспектом є навчання та підвищення кваліфікації службовців. Багато правил залишаються незмінними, однак для їх правильного застосування відповідно до принципів закону про адміністративну процедуру та спеціального законодавства в окремих галузях потрібне навчання.

"Закон створює нову реальність для правової системи. Відтепер переважна більшість законодавчих актів має бути синхронізована з ним. Встановлено перехідний період у шість місяців, але це крайній термін – роботу можна і потрібно розпочинати вже зараз", зазначив Олександр Банчук.

Він додав, що практика показує: найбільше громадяни звертаються до органів місцевого самоврядування. Саме там має бути проведено найбільше роботи для приведення локальних актів, регламентів і процедур у відповідність до нового закону.

Серед ключових змін, які впроваджує закон:

  • обов’язок повідомляти громадян про прийняті рішення, які їх стосуються;
  • надання інформації про можливості та способи оскарження рішень;
  • обґрунтування відмов, якщо звернення не може бути задоволене.

Більше інформації, роз’яснень та коментарів експертів можна знайти за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати