24 травня 2024, 13:13

НАДС: Презентовано посібник про новації законодавства про службу в органах місцевого самоврядування

НАДС

Новий посібник про новації Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" було презентовано в НАДС.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ПФУ: Запит на підготовку паперових документів можна надіслати онлайн".

Як зазначається, видання із коментарями та порівняльним аналізом положень Закону було розроблено за ініціативи Асоціації міст України та за фінансової підтримки Ради Європи в межах Плану дій Ради Європи для України "Стійкість, відновлення та відбудова" на 2023–2026 роки та Програми Центру експертизи доброго врядування "Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні", який діє в структурі секретаріату Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи.

Голова НАДС Наталія Алюшина зазначила, що прийняття закону вкрай важливе для подальшого розвитку публічної служби. Для системи це можливість рухатися вперед і підвищувати стандарти управління персоналом в органах місцевого самоврядування, забезпечувати європейські підходи та безбар’єрність на публічній службі, підвищувати ефективність роботи органів місцевого самоврядування. 

За її словами, з набранням чинності нового закону про службу в органах місцевого самоврядування запрацюють нові процедури й інструменти управління персоналом, механізми реалізації гарантій службовців місцевого самоврядування. 

"Щоб об'єднати бачення та досвід різних стейкхолдерів від політиків до представників органів місцевого самоврядування, в НАДС було створено Координаційний штаб щодо реалізації закону "Про службу в органах місцевого самоврядування". Крок за кроком ми не лише готуємо підзаконку, а й об'єднуємося з партнерами, щоб бути на одній хвилі та надати інформаційно-роз'яснювальну підтримку органам місцевого самоврядування для успішної реалізації Закону. І звісно, збираємо запитання від територіальних громад, щоб надати відповіді у вигляді офіційних роз’яснень",  наголосила Наталія Алюшина.

Авторський колектив посібника вперше порівняв чинний закон "Про службу в органах місцевого самоврядування", закон "Про державну службу" 2015 року та новий закон "Про службу в органах місцевого самоврядування". У виданні прокоментовано новели про статус службовців місцевого самоврядування та виборних посадових осіб місцевого самоврядування, запровадження інструментів і процедур, які зараз застосовуються під час прийняття та проходження служби в органах місцевого самоврядування.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати