01 квітня 2024, 16:10

НАДС: Майже 16 тисяч публічних службовців мають потребу в навчанні з іноземних мов

НАДС

Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина під час презентації курсів англійської мови для державних службовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування вказала, що майже 16 тисяч публічних службовців мають потребу в навчанні з іноземних мов.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Україна отримала 1,5 млрд доларів позики на підтримку політики розвитку від Японії та Великої Британії".

"Потреба публічних службовців у вивченні іноземних мов достатньо велика. Тільки на 2024-2026 роки НАДС офіційно зафіксовано потребу в навчанні з іноземних мов майже 16 тисяч публічних службовців. Це навчання саме через підвищення кваліфікації. Але є ще самоосвіта, інші форми. І ми розуміємо, що насправді така потреба є значно більшою", підкреслила голова Агентства.

Як зазначається, в затвердженому урядом плані розвитку системи професійного навчання публічних службовців до 2027 року окреме місце відводиться розвитку мовленнєвих компетентностей публічних службовців. Мова йде про навчання в щорічних літніх/зимових англомовних школах, підготовку посібників, організацію стажування керівників українських провайдерів за кордоном тощо.

Також Наталія Алюшина нагадала, що в Україні вже є позитивний досвід організації вивчення публічними службовцями англійської мови. Так, НАДС спільно з міжнародною освітньою організацією EF "Language Learning Solutions" було започатковано Проєкт Eng4PublicService. Цей проєкт реалізовується через Портал управління знаннями. На сьогодні понад 20 тисяч публічних службовців із понад 1000 державних органів вивчають англійську мову.

"Ми ставимо за амбітну мету – набути членство у ЄС у найкоротший строк. І щоб її реалізувати нам потрібно піклуватися про професійний рівень публічних службовців. У тому числі вони мають розуміти документи ЄС, розуміти одне одного в Європейських інституціях "без перекладача". А це конкретні завдання для системи професійного навчання – ефективні провайдери, якісний освітній продукт, вмотивований до навчання публічний службовець, і, звісно, якісне планування", – розповіла Наталія Алюшина.

Щодо нових навчальних курсів, що пропонуються, то вони будуть направлені на покращення мовних навичок англійської мови від рівня А1 до В1. Навчання включатиме живі групові онлайн-зустрічі, які відбуватимуться в інтернаціональних міксованих командах, а також онлайн-вправи зі своєчасним фідбеком. За результатами успішності особи будуть отримувати сертифікати.

Реєстрація на курс триватиме до 30 квітня 2024 року, а навчання розпочнеться вже 20 травня. Кількість учасників, які зможуть доєднатись до вивчення, обмежена до 2000 осіб. Перевага надаватиметься посадовим особам місцевого самоврядування.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати