05 жовтня 2021, 17:52

Нацполіція розпочала понад 480 кримінальних проваджень за фактами підробки COVID-документації

Департамент кіберполіції Національної поліції України

Сьогодні, 5 жовтня, відбувся спільний брифінг кіберполіції, Мінцифри та МОЗ щодо проблеми виготовлення і продажу підроблених COVID-сертифікатів та ПЛР-тестів, а також міжвідомчій взаємодії для припинення таких правопорушень.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Суд виніс перший вирок за підробку COVID-сертифікатів"

Про це повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України.

Начальник Департаменту кіберполіції Олександр Гринчак розповів про успішні кейси викриття причетних до виготовлення, продажу та використання підробленої COVID-документації. Він також повідомив, що за вказаними фактами органи Нацполіції вже відкрили 486 кримінальних проваджень, 85 особам вже оголосили про підозру.

У свою чергу перший заступник Міністра цифрової трансформації України Олексій Вискуб розповів про генерацію підроблених COVID-сертифікатів у застосунку Дія: «Для того, щоб фейковий COVID-сертифікат з’явився в Дії, лікар має взяти на себе відповідальність і внести неправдиві дані до електронної системи охорони здоров’я. Це дуже легко відслідкувати, адже він підписує це своїм е-підписом. Спільно з Кіберполіцією ми ретельно відстежуємо випадки підробки COVID-сертифікатів та ПЛР-тестів».

Про вектор роботи Міністерства охорони здоров’я України розповіла заступниця Міністра Марія Карчевич: «На сьогодні ми вже направили листи-подання до власників 15 закладів охорони здоров’я, де, можливо, відбувалась підробка медичних даних, з вимогою відсторонити від роботи керівників установ. Очікуємо на вжиття відповідних заходів. По кожному з цих випадків правоохоронними органами ведуться розслідування».

Нещодавно Уряд погодив ініційований МОЗ законопроєкт про кримінальну відповідальність за продаж та використання підроблених COVID-сертифікатів. Українцям, що свідомо використовують фейки, загрожує штраф до 34 тисяч гривень або до 2 років обмеження волі. Медпрацівники, які будуть вносити неправдиві відомості у бази даних, отримають штраф до 68 тисяч гривень або до 2 років обмеження волі та позбавлення права обіймати посаду. А тим, хто підробки виготовлятиме та продаватиме, — штраф до 170 тисяч гривень або позбавлення волі до 3 років.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати