20 лютого 2020, 18:17

Нацбанк активізував роботу із запровадження процентного свопу

Прес-служба НБУ

Національний банк України активізував роботу, необхідну для запровадження у II півріччі 2020 р. нового фінансового інструменту - процентного свопу з банками.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Чи порушують банки права військових, нараховуючи відсотки за кредитами".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Для цього НБУ розширив периметр завдань, визначених Положенням про основи процентної політики Нацбанку. Відтепер завдання процентної політики буде полягати не лише в утриманні на певному рівні короткострокових ставок міжбанківського ринку (що є першою ланкою процентного каналу монетарного трансмісійного механізму), а й посилення дієвості тих ланок трансмісійного механізму, які забезпечують  вплив короткострокових ставок на вартість довгострокових фінансових інструментів. Це буде досягатися, зокрема, через проведення НБУ операцій з процентними свопами і встановлення ставок за ними.

Як зазначається, запровадження нового інструменту спрямоване на виконання таких цілей:

  • використання процентного свопу з банками посилить дієвість монетарної політики НБУ. Важливою складовою механізму ціноутворення за цим інструментом є рівень короткострокових ставок міжбанківського ринку, які корелюють з обліковою ставкою Нацбанку. Тому банки, які укладатимуть процентні свопи, матимуть додатковий стимул корегувати власні процентні політики відповідно до динаміки облікової ставки;
  • поштовх для запуску ринку процентних свопів, яким може стати участь Нацбанку у таких операціях, дасть змогу банкам знижувати власні процентні ризики. Це у свою чергу сприятиме розвитку довгострокового кредитування як підприємців, так і населення, зокрема й іпотеки;

Порядок встановлення процентних ставок за операціями своп процентної ставки та умови проведення Нацбанком таких операцій із банками на міжбанківському ринку будуть регламентовані окремими нормативно-правовими або розпорядчими актами НБУ, робота над якими буде завершена упродовж наступних місяців.

Нагадаємо, НБУ уточнив вимоги до виконання банками LCR в іноземній валют.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати